Uczniowie niezadowoleni z planów lekcji. Pokazują je na TikToku. "Idę się za ciebie modlić"

Nowy trend na TikToku. Uczniowie publikują swoje plany lekcji i porównują je ze sobą. Przeważają niezbyt optymistyczne nastroje. "Tymczasem ja i moje lekcje do 18:50" - komentują.

TikTok to aplikacja mobilna służąca do pokazywania różnego rodzaju krótkich filmików. Na początku cieszyła się szczególnym zainteresowaniem nastolatków, którzy prezentowali na niej układy taneczne wykonywane w rytm popularnej muzyki. Z czasem na platformie zaczęły pojawiać się także inne treści, na przykład dotyczące wychowywania dzieci, edukacji lub wszelkiej maści tutoriale.

Uczniowie pokazują plany lekcji na TikToku

Niektórzy publikują też na TikToku nagrania "z życia wzięte", prezentujące sytuacje znane każdemu z nas. W środę 1 września uczniowie wrócili do szkół po dwóch miesiącach nauki i właśnie to wydarzenie stało się motywem przewodnim wielu nagrań. Co roku plany lekcji budzą różne emocje, a uczniowie i rodzice często publikują je w sieci. Tym razem pojawił się jednak nowy trend. Dotyczy dzielenia się nimi na TikToku.

Mapa kosztów religii w szkołachStworzyli mapę obrazującą koszt lekcji religii. "Gminy wydają poważne sumy"

Zobacz wideo Marcysia Ryskala z Ekipy Friza próbuje dostać się na seans o kulach

Na platformie można znaleźć krótkie filmiki polskich uczniów prezentujące przeróżne plany lekcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te, które nie przypadły młodzieży do gustu. Jedna z uczennic, która podzieliła się swoim harmonogramem, była szczególnie niezadowolona natłokiem zajęć w poniedziałki i piątki, kiedy lekcje trwają od godziny 8:00 do 15:15. Uwagę zwraca również fakt, że lekcje religii znalazły się w środku zajęć, a nie na godzinach skrajnych.

Pod planem pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy współczuli uczennicy, zaś inni twierdzili, że jej harmonogram nie jest najgorszy.

Idę się za ciebie modlić
Tymczasem ja i moje lekcje do 18:50
A myślałam, że my mamy słaby plan
Mam lekcje do 20:00 w poniedziałek, więc proszę nie marudźcie

- pisali.

Duże emocje wzbudził kolejny plan, w którym w piątek wypadało aż osiem lekcji, a religia również została umieszczona pomiędzy zajęciami.

Plan lekcji w piątekPlan lekcji w piątek https://www.tiktok.com/@szczupaxx

Ja mam gorzej
Najmniej lekcji to ja mam siedem, a najwięcej dziewięć.
I czego płaczesz? To jest mało
Ja mam w technikum dziewięć godzin codziennie i nie narzekam

- przekonywali niektórzy.

Zasiłek rodzinny (zdjęcie ilustracyjne)Zasiłek rodzinny 2021. Kwota pozostawia wiele do życzenia? "Trzeba by było siedzieć w domu, żeby się należało"

Więcej o: