Adam Niedzielski o nauczaniu stacjonarnym. "Będziemy robili wszystko, żeby było jak najdłużej"

Minister zdrowia w rozmowie w RMF FM odniósł się do powrotu uczniów do szkół po wakacjach. "Założenie jest takie, by nie było przerwy w nauce stacjonarnej" - zapewnił.

W środę 1 września uczniowie wrócili do szkół po dwóch miesiącach wakacji. Dzień ten dla wielu osób wiąże się ze szczególnie silnymi emocjami. W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie rozpoczęli edukację w trybie stacjonarnym, ale z powodu zagrożenia epidemicznego szybko podjęto decyzję o przejściu na naukę zdalną. Ten stan rzeczy utrzymywał się przez wiele miesięcy, a ostatecznie wrócono do placówek zaledwie miesiąc przed wakacjami.

Adam Niedzielski o nauczaniu stacjonarnym

Chociaż uczniowie, nauczyciele i rodzice są zaniepokojeni doniesieniami o czwartej fali pandemii i spekulują, czy tym razem sytuacja może się powtórzyć, minister edukacji uspokajał ich nastroje. Przemysław Czarnek zapewniał, że nie widzi "zagrożeń dla nauki stacjonarnej ani w krótszym, ani w dłuższym horyzoncie czasowym". Podobne zdanie miał prezydent Andrzej Duda.

Nie zakłada się żadnych lockdownów, żadnej nauki hybrydowej. Przewiduje się, że życie szkolne będzie toczyło się normalnie. Realizowany jest Narodowy Program Szczepień. Mamy nadzieję, że zaszczepi się więcej osób, ale nie planuje się wprowadzenia szczepień obowiązkowych

- mówił po spotkaniu Rady Gabinetowej.

Minister nauki i edukacji Przemysław CzarnekKiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego? Minister Czarnek o podziale na zaszczepionych i niezaszczepionych

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Do sprawy odniósł się również minister zdrowia, który był gościem RMF FM. Po tym, jak Robert Mazurek zapytał go, pod jakim warunkiem nastąpi powrót do edukacji zdalnej, odpowiedział, że musiałby być spowodowany naprawdę dużymi liczbami zakażeń, przekładającymi się na hospitalizację.

Będziemy robili wszystko, żeby nauczanie stacjonarne było jak najdłużej, założenie jest takie, żeby nie było przerwy w stacjonarnej nauce

- przekonywał.

Adam Niedzielski zwrócił uwagę na fakt, że w przypadku czwartej fali duża liczba zakażeń, nie musi oznaczać takich samych problemów, jak w poprzednich falach.

Nasz poziom tolerancji dla liczby zakażeń będzie zdecydowanie większy. Mówię tu o ewentualnych decyzjach dotyczących obostrzeń, bo więcej ludzi jest zabezpieczonych. Na pewno pandemia będzie się w mniejszym stopniu przekładała na liczbę hospitalizacji i co najważniejsze - zgonów

- stwierdził.

Zofia Zborowska pokazała zdjęcie autorstwa teściowej. 'Mój mąż też ma taki talent'Zofia Zborowska pokazała zdjęcie autorstwa teściowej. "Mój mąż też ma taki talent"

Więcej o: