Kiedy koniec wakacji? Przemysław Czarnek ma jeszcze jedną "niespodziankę". "Rozporządzenie podpiszę w tym lub przyszłym tygodniu"

Kiedy koniec wakacji? Dla niektórych nauczycieli już się skończyli, uczniowie cieszą się ostatnimi dniami swobody i kompletują szkolną wyprawkę. Tymczasem Przemysław Czarnek zapowiada kolejną reformę.

Kiedy koniec wakacji? To pytanie retoryczne, bo każdy, którego ten fakt w jakikolwiek sposób dotyczy, czyli: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pozostali pracownicy szkół dobrze wiedzą, że 31 sierpnia. 1 września, w środę rozpocznie się kolejny rok szkolny. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnił, że nauka rozpocznie się w trybie stacjonarnym

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Przemysław Czarnek nie traci czasu. W ostatnich miesiącach i tygodniach zapowiedział szereg zmian związanych z edukacją. Przede wszystkim w szkołach ma się pojawić nowy przedmiot - najnowsza historia Polski, uczniowie będą też musieli wybrać między religią i etyką, poza tym zmienia się kanon lektur szkolnych. Minister nauki i edukacji zapowiedział jeszcze jedną zmianę dotyczącą bezpośrednio nauczycieli. 

Przemysław Czarnek wprowadza kolejną zmianę

Minister edukacji i nauki w Telewizji Trwam powiedział, że chce odbiurokratyzować pracę nauczycieli. Czarnek zapowiedział, że nowe przepisy wejdą w życie ciągu najbliższych dni, co oznacza, że będą obowiązywały już w nadchodzącym roku szkolnym. 

Odbiurokratyzujemy pracę nauczyciela, zlikwidujemy ewaluację zewnętrzną, zlikwidujemy ewaluację wewnętrzną, zlikwidujemy monitorowanie po to, by nauczyciele nie byli zmuszani do bardzo często bezsensownej, pracy biurokratycznej, papirologii, która pochłania czas, który mogliby poświęcić na pracę z uczniami

- powiedział szef resortu edukacji. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Zmiany będą dotyczyły bezpośrednio nauczycieli

Odciążenie kadry nauczycielskiej jest tylko jedną ze złożonych przez ministra obietnic. Czarnek zapowiedział także podwyżki:

Trzeba to wynagrodzenie zdecydowanie podnieść po to, by zachęcić absolwentów studiów wyższych, zwłaszcza w takich przedmiotach jak język polski, matematyka, chemia, fizyka, by zainteresowali się również zawodem nauczyciela

– zapewnił minister.

Zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wyszli do centrum Rzeszowa świętować rozpoczęcie wakacji.Rozpoczęcie roku szkolnego 2021 - środki ostrożności. Jak przygotować dziecko?

Więcej o: