Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego? Minister Czarnek o podziale na zaszczepionych i niezaszczepionych

To kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego, wiadome jest od dawna. 1 września uczniowie wrócą do szkół i zasiądą w szkolnych ławkach, żeby rozpocząć naukę w trybie stacjonarnym. Powrót do szkół budzi jednak wiele emocji. Zarówno rodzice, jak i u uczniowie obawiają się tego, jak będą wyglądały ich najbliższe miesiące. Pojawiło się też pytanie, czy w szkołach nastąpi podział na zaszczepionych i niezaszczepionych. Głos w tej sprawie zabrał minister Czarnek.

Dzień, kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r., ustalony jest na 1 września danego roku. Pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała w tej kwestii planów i termin ten nie uległ zmianie. W Programie I Polskiego Radia minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek stwierdził, że czwarta fala pandemii nie będzie zagrażała edukacji stacjonarnej.

Takich scenariuszy nie przewidujemy ani w krótkim, ani w dłuższym horyzoncie czasowym, który badamy na ten rok szkolny (...).

- oznajmił.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek nowym ministrem edukacji. Czy to dobra zmiana? Komentuje R. Fogiel

Rozpoczęcie roku szkolnego. Czy będzie podział na zaszczepionych i niezaszczepionych?

Polityk został zapytany o to, czy rząd rozważa wprowadzenie w szkołach podziału na dzieci zaszczepione i niezaszczepione. Stanowczo zaprzeczył.

 W warunkach takich, w jakich jesteśmy dzisiaj, albo w warunkach czwartej fali, ale nie tak groźnej jak trzecia, nie przewidujemy żadnego podziału na dzieci zaszczepione bądź niezaszczepione. Taki podział byłby dla dzieci po prostu niesprawiedliwy i szkodliwy

- oznajmił.

Minister Edukacji i Nauki Przemyslaw Czarnek.Kalendarz roku szkolnego 2021/2022. Minister Czarnek zapowiada dwie ważne zmiany w egzaminach

Jednocześnie poinformował, że rząd zamierza zachęcać młodzież do przyjęcia dawek szczepionki poprzez akcję informacyjną.

Będziemy prosić wychowawców, zwłaszcza na godzinach wychowawczych, ażeby te informacje, które będziemy sukcesywnie dostarczać, przekazywali dzieciom i młodzieży. To przynosi efekty, bo na dziś jest od 30 do 40 proc. nastolatków już zaszczepionych

- powiedział. 

500 plus zdjęcie ilustracyjne, pieniądze500 plus do kiedy? "To był ostatni dzwonek, żeby wdrożyć skuteczne rozwiązania"

Więcej o: