Kalendarz roku szkolnego 2021/22 - co czeka dzieci? Wiadomo już, kiedy będzie wolne i jakie zmiany czekają uczniów

Kolejny miesiąc wakacji trwa i w związku z tym dzieci nie myślą o powrocie do szkoły. Ministerstwo Edukacji Narodowej natomiast przygotowuje obecnie plany na następny rok szkolny. Na co uczniowie muszą być przygotowani? Poznaj kalendarz roku szkolnego 2021/22.

Dla dzieci sierpień oznacza wakacje, z kolei dla szkół - okres przygotowań przed rozpoczęciem roku szkolnego. Trwają pracę nad ustalaniem harmonogramu dni wolnych, planu lekcji i innych istotnych elementów, które usprawniają działanie tej instytucji. Jak prezentuje się kalendarz na nadchodzący rok szkolny?

Zobacz wideo Ewa Chodakowska o dzieciństwie. "Parówki oddawałam pieskom". CO JADŁA?

Kalendarz roku szkolnego 2021/22 - w jakim trybie będą uczyły się dzieci?

W wyniku pandemii koronawirusa doszło do zmian w trybie nauczania. Lekcje zdalne na początku przerażały część społeczeństwa, ale po kilku miesiącach takiej nauki większość przyzwyczaiła się do nowego systemu działania. Jak na razie Przemysław Czarnek zapowiada powrót do szkoły w trybie stacjonarnym, ale należy mieć na uwadze czwartą falę koronawirusa, która może wiązać się z powrotem przed monitor. Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy?

Wasze dzieci mają konstytucyjne prawo i obowiązek edukacji w szkole! Mają normy bezpiecznego dla zdrowia przebywania przed komputerem! Potrzebują kontaktów z rówieśnikami do normalnego rozwoju! Zacznijcie wreszcie aktywnie bronić swoich dzieci przed nauką zdalną zamiast narzekać i się bać!

Niezaszczepieni nauczyciele bez kontaktu z uczniamiZarobki nauczycieli 2021 wzrosną? "Namawialiśmy, przekonywaliśmy - i w końcu się udało"

Kalendarz roku szkolnego 2021/22 - jak się prezentuje?

Kalendarz jest dostępny na stronie gov.pl. Wygląda następująco:

  • Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych - 1 września 2021 r.

  • Zimowa przerwa świąteczna - 23 - 31 grudnia 2021 r.

  • Ferie zimowe: 17 - 30 stycznia 2022 r. (województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie); 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. (województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie); 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. (województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie); 14 – 27 lutego 2022 r. (województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie).

  • Wiosenna przerwa świąteczna - 14 kwietnia – 19 kwietnia 2022 r.

  • Egzamin ósmoklasisty -  dokładną datę ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

  • Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach - 24 czerwca 2022 r.

  • Wakacje - 25 czerwca - 31 sierpnia 2022 r.

Uczniów czekają także pewne zmiany m.in. w liście lektur. Zobacz: Czarnek wprowadza zmiany w szkołach już od września. Nowa lista lektur to tylko jedna z nich.

Lex Czarnek pogrąży szkoły? Przeciwnicy ministra mają dosyć. 'Postawimy billboardy'Lex Czarnek pogrąży szkoły? Przeciwnicy ministra mają dosyć. "Postawimy billboardy"

Więcej o: