Jak wykorzystać bon turystyczny? "Nie każdy ma ten luksus". Żalą się bezdzietni

Jak wykorzystać bon turystyczny? To forma wsparcia finansowego dla rodzin oraz sektora turystycznego. Dzięki niemu wiele dzieci mogło wyjechać z rodzicami na upragnione wakacje. Od września ta usługa będzie dostępna także dla seniorów. Ale młodzi ludzie, bez dzieci nie mają takiej możliwości. "Ja zarabiam na bon turystyczny dla innych" - komentują.

Obecnie z tej formy płatności korzysta mnóstwo Polaków. Nic dziwnego, gdyż wakacje w Polsce mamy bardzo słoneczne. Bonem turystycznym zapłacisz bowiem za nocleg, transport oraz atrakcje na terenie naszego kraju. Gdzie jeszcze można skorzystać z tej formy płatności? Czy można wymienić bon na gotówkę? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Jak wykorzystać bon turystyczny? Bon turystyczny wniosek online - w jaki sposób można starać się o pomoc finansową?

W celu skorzystania z tej formy płatności należy zalogować się na Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Otwieramy zakładkę "Ogólne" i następnie "Polski Bon Turystyczny". Należy następnie kliknąć "Aktywuj bon" i wypełnić wniosek, który trafia do Polskiej Organizacji Turystycznej. Bon przychodzi w postaci 16-cyfrowego kodu, który przedstawia się w wybranym obiekcie turystycznym. Seniorzy będą musieli trochę poczekać na upragnione wakacje, ponieważ ta usługa dla najstarszej części społeczeństwa startuje 1 września 2021. Będzie obowiązywała do 31 marca 2022 roku.

Kiedy składać wniosek o 300 plus 2021? Nadchodzą duże zmiany. Istotny jest jeden terminKalendarz roku szkolnego 2012/2022. Rodzice: "Biedne dzieci nic się nie nauczą"

Bon turystyczny lista obiektów - gdzie można wykorzystać tę formę płatności?

Podczas realizacji bonu turystycznego musi uczestniczyć dziecko. W każdej rodzinie na jednego potomka przypada 500 zł, zaś w przypadku niepełnosprawnego dziecka - 1000 zł. Tych kwot nie można wymienić na gotówkę oraz na środki płatnicze. Zapłacimy tym bonem za nocleg w hotelu, pensjonacie, za transport oraz atrakcje przeznaczone dla dzieci. Lista wszystkich obiektów akceptujących tę formę płatności znajduje się pod tym adresem. 

Pod artykułami o bonach turystycznych jest wiele komentarzy, w których internauci nie kryją żalu do rządu, o to, że "oni zarabiają" na polskie rodziny.

Rodziny bez dzieci nie mają takiego luksusu.
To ja zarabiam na to, żeby inni odpoczęli?

- twierdzą. 

Nabór - szkoły ponadpodstawowe 2021. Rusza rekrutacja uzupełniającaNabór - szkoły ponadpodstawowe 2021. Rusza rekrutacja uzupełniająca

Więcej o: