300 plus dla przedszkolaka 2021. Niektóre dzieci wciąż bez wsparcia finansowego

300 plus dla przedszkolaka w 2021 roku? Niestety, tak jak w poprzednich latach świadczenie 300 plus nie przysługuje na dziecko uczęszczające do przedszkola. Świadczenie przeszło jednak kilka zmian, o których rodzice muszą pamiętać.

300 plus dla przedszkolaka 2021? Zmiany

Program 300 plus przeszedł zmiany tak jak wiele innych socjalnych programów. Pierwsza zmiana miała dotyczyć zmiany terminu składania wniosków. To jednak się nie stało. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej utrzymało daty ubiegłoroczne. To, co się zmieni, to organ obsługujący świadczenie. Świadczeniem zajmie się Zakłada Ubezpieczeń Społecznych.

Ponadto od 2022 roku będzie można składać wnioski o świadczenie wyłącznie online. I najważniejsza zmiana – nie będzie już gotówki do ręki. Wszystkie świadczenia będą wpłacane do wskazane konto. To koniec 300 plus w formie gotówkowej.

A co z 300 plus dla przedszkolaka?

300 plus dla przedszkolaka 2021? Niektóre dzieci wciąż bez pieniędzy

Wiele mówi się o niesprawiedliwości w przyznawaniu świadczenia. Pokrzywdzone są dzieci najmłodsze, czyli przedszkolaki i sześciolatki, które rozpoczynają swoją przygodę w zerówce. Im pieniądze się nie należą. Zgodnie z § 6 rozporządzenia o świadczeniu 300 plus, pieniądze nie przysługują na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

300 plus dla przedszkolaka 2021. Kiedy złożyć wniosek?

Przypomnijmy, wnioski o pieniądze z programu "Dobry Start" będzie można składać od 1 lipca do końca listopada 2021.

Można to zrobić przez:

  • bankowość elektroniczną
  • portal Emp@tia
  • PUE ZUS

Wnioski o 300 plus można składać do 30 listopada 2021 roku. Jeśli przekroczymy ten termin, pieniędzy nie dostaniemy.

Więcej o: