Powrót do szkół. Profesor Simon: Trzeba zrobić wszystko, żeby dzieci nie miały znowu tragedii

Chociaż wakacje trwają w najlepsze, powrót dzieci do szkół zbliża się nieubłaganie. Będzie lockdown, nauka hybrydowa a może powrót do nauczania stacjonarnego? Profesor Simon w rozmowie z Wirtualną Polską oznajmił, że należy unikać zarówno lockdownu, jak i nauki online, ale powrót do szkoły musi być przede wszystkim bezpieczny.

Nie minął jeszcze pierwszy miesiąc wakacji, a już uczniowie i rodzice zastanawiają się nad tym, jak będzie wyglądał powrót do szkół. Kilka dni temu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oznajmił, że na wypadek czwartej fali pandemii koronawirusa rząd przygotował awaryjne scenariusze na rok szkolny 2021/2022. Dzieci mogą liczyć na spotkanie swoich kolegów i koleżanek w szkolnych ławkach 1 września? A może znów zobaczą się tylko na ekranach komputerów? Profesor Krzysztof Simon był gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski i opowiedział o tym, jak może potoczyć się sytuacja.

Zobacz wideo Dlaczego szczepi się również osoby, które przechorowały wirusa?

Profesor Simon komentuje powrót dzieci do szkół

Szykujmy się wszyscy do szkoły 1 września, szykujmy się do zajęć wspomagających, na które zgłosiło się prawie 90% szkół, szykujmy się do wycieczek szkolnych, które będą finansowane z programów ministerialnych, szykujmy się do nauki, bo ona jest potrzebna uczniom

- mówił w piątek w Radiu Wrocław Przemysław Czarnek.

Okno życia w BydgoszczyPolicja z Tarnowa odnalazła rodziców chłopca zostawionego w oknie życia. "Coś nie zagrało"

Prof. Krzysztof Simon z Rady Medycznej ds. COVID-19 podkreślił w rozmowie z Wirtualną Polską, że "trzeba zrobić wszystko, żeby dzieci nie miały znowu tragedii". Mówiąc tragedii, miał na myśli nauki zdalnej i jej skutków dla zdrowia psychicznego najmłodszych.

Dzieci muszą się socjalizować

- podkreślił i dodał, że lockdownów i nauki online lepiej unikać. Profesor nawiązał również do sytuacji z początku pandemii, kiedy rząd błędnie założył, że epidemia dobiegła końca, według niego był to błąd i tym razem podobnych nieporozumień należy się wystrzegać. A wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą. 

Jestem zwolennikiem, aby dzieci poszły do szkoły, ale musi być to bezpieczne podejście

- powiedział prof. Simon i zasugerował, że wszyscy nauczyciele powinni się zaszczepić.

Sylwia z mężem i synkiemPolka z Dubaju: Urodziłam w samochodzie. Pępowinę mi odcięli na stacji benzynowej

Więcej o: