Wyprawka 300 plus. Najmłodsi uczniowie są pokrzywdzeni

Wyprawka 300 plus to już cykliczne jednorazowe wsparcie dla dzieci rozpoczynających rok szkolny. - Program "Dobry Start" to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,4 miliona uczniów - czytamy na stronie gov.pl. Ale nie wszystkie dzieci dostaną dofinansowanie z wyprawki 300 plus.

Wyprawka 300 plus. Wsparcie na początek roku szkolnego

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole,  świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia

- informuje gov.pl.

300 zł na rozpoczęcie roku nie trafi jednak do wszystkich. Przede wszystkim należy złożyć wniosek. Bez wniosku dostarczonego w terminie pieniądze przepadną.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Wyprawka 300 plus. Ważne zmiany

Nabór wniosków do programu 300 plus rozpoczął się 1 lipca. Obsługą programu w pełni zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Od 2021 roku wnioski  można składać tylko w formie elektroniczne. Można to zrobić przez:

  • bankowość elektroniczną
  • portal Emp@tia
  • PUE ZUS

Wnioski o 300 plus można składać do 30 listopada 2021 roku. Jeśli przekroczymy ten termin, pieniędzy nie dostaniemy.

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWĄ INSTRUKCJĘ ZŁOŻENIA WNIOSKU O 300 PLUS

Wyprawka 300 plus. Jedna grupa wykluczona ze świadczenia

Wyprawki 300 plus nie dostają najmłodsze dzieci, które już rozpoczęły edukację. Mowa o sześciolatkach. Dzieci z zerówek nie są objęte programem Dobry Start. Jest to zgodne z § 6 rozporządzenia o świadczeniu 300 plus, pieniądze nie przysługują na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego.

A pamiętajmy, że rodzice także w przypadku najmłodszych dzieci ponoszą koszty. Muszą kupić przybory szkolne czy pomoce naukowe.

Więcej o: