Doradca Czarnka o cnotach niewieścich: "Obserwujemy zepsucie duchowe kobiety"

Wypowiedź doradcy Przemysława Czarnka, dr. Pawła Skrzydlewskiego wzbudziła wiele emocji. Polityk stwierdził, że dziewczęta powinny być wychowywane w odpowiedni sposób i "ugruntowane do cnót niewieścich".

Znamy priorytety na rok szkolny 2021/2022. Ministerstwo edukacji i nauki ma się skupić na bezpiecznym powrocie uczniów do nauki stacjonarnej po wakacjach, ale zapowiada też ważne zmiany. Przede wszystkim zmiany te czekają naukę historii w szkołach. Poza tym w 2022 roku w planie lekcyjnym ma się pojawić nowy przedmiot - historia najnowsza. Trwa dyskusja na temat konieczności wyboru przez uczniów religii lub etyki. Nie to jednak wzbudziło najwięcej kontrowersji w ostatnich dniach, a wypowiedź dr. Pawła Skrzydlewskiego, doradcy Przemysława Czarnka, który tłumaczył, jak według niego powinna wyglądać nauka przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Doradca Przemysława Czarnka o cnotach niewieścich

Dr Paweł Skrzydlewski w wypowiedzi dla "Naszego Dziennika" stwierdził, że program tego przedmiotu powinien być oparty na "zdrowej antropologii, która widzi w człowieku osobę, a nie wyłącznie płeć". Zauważył też:

Obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne i religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety, które ma polegać na rozbudzeniu pychy.

Według niego nastąpiło upowszechnienie takich niepożądanych postaw jak: próżność, zainteresowanie wyłącznie sobą i egotyzm. A to z kolei ma zdaniem Skrzydlewskiego doprowadzić do „zabijania rodziny i zamykania się na płodność". Polityk powiedział też, że trzeba mieć zdrową rodzinę, opartą na monogamicznym nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety. Żeby jednak to było możliwe, trzeba skoncentrować się na właściwym wychowaniu kobiet, czyli "ugruntowaniu dziewcząt do cnót niewieścich". 

Zobacz wideo Skąposzczety (czyli dżdżownice) opanowały świat. I bardzo dobrze [PRACOWNIA BRONKA]

Znamy priorytety na rok szkolny 2021/2022 - cnoty niewieście

Przemysław Czarnek zgodził się ze Skrzydlewskim, że "odpowiednie" wychowanie dziewcząt jest bardzo ważne: 

To stara prawda. Jeśli ktoś podśmiewa się z tego, że dziewczęta miałyby być wyczulone na takie cnoty, to ja pytam: a na jakie? Na męskie? My genderowcami nie jesteśmy

- powiedział minister edukacji i nauki.

Wyprawka 300 plus300 plus. W tym roku wnioski tylko formą elektroniczną. To nie jedyna zmiana

Więcej o: