Jak zapłacić bonem turystycznym? "SMS-em lub mailem dostajesz kod i go podajesz w recepcji"

Jak zapłacić bonem turystycznym? W założeniu realizacja bonów turystycznych jest bardzo prosta, jednak w praktyce, z powodu błędów w systemie, nie wszyscy uprawnieni mogą skorzystać z tej rządowej formy pomocy dla rodzin.

Jak zapłacić bonem turystycznym? Jedna z naszych użytkowniczek, na Facebook'u eDziecka napisała: "Trzeba aktywować bon i SMS-em lub mailem dostajesz kod i ten kod podajesz w recepcji". Brzmi banalnie. Bon Turystyczny 2021 potocznie nazywany 500 plus na wakacje działa od początku sierpnia ubiegłego roku. Można go wykorzystać do końca marca 2022 roku. Polski bon turystyczny przysługuje rodzicom, którzy pobierają 500 plus. Na każde dziecko otrzymują 500 zł, a na niepełnosprawne dwa razy tyle. Bon turystyczny nie jest uzależniony od dochodów.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Jak zapłacić bonem turystycznym? I za co?

Jak zapłacić bonem turystycznym? Procedura jest bardzo prosta i wszystko można załatwić zdalnie w ciągu kilku minut. Bon Turystyczny możemy wykorzystać w czasie wyjazdów z dziećmi, zapłacimy nim za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne organizowane na terenie naszego kraju. Bon turystyczny możemy więc wykorzystać w czasie płacenia za kolonie lub półkolonie dla dzieci (pod warunkiem, że organizator honoruje tę formę płatności). Polskim bonem turystycznym można płacić kilka razy aż do wyczerpania środków. Można go aktywować za pośrednictwem platformy PUE ZUS przy wykorzystaniu profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub bankowości internetowej. Wszystko w teorii trwa bardzo krótko i jest niezwykle proste. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Jak zapłacić bonem turystycznym? Co o nim myślą rodzice?

Na profilu Facebook'owym eDziecka nasi użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami dotyczącymi polskiego bonu turystycznego i realizacji tego świadczenia. Napisali m.in.:

Bon nie jest "na wszystko" tylko ma być pomocą w realizacji planów wypoczynkowych. Dzięki temu niektóre dzieci po raz pierwszy gdzieś pojechały, coś zobaczyły.
Są rodziny, z których dzieci dzięki tym bonom pierwszy raz gdziekolwiek pojadą.

'Po modzie na brzydotę czas pogadać o modzie na bycie syfiarzem na plaży'. Blogerka o irytującym zachowaniu nad polskim morzem (zdjęcie ilustracyjne)Bon wakacyjny 2021 to duża oszczędność na wakacje z rodziną. Korzystajmy, póki czas

Niektórzy wskazują, że warto z niego skorzystać: 

Ja miałam nie korzystać, ale nikt nie pyta się mnie czy chce płacić podatki i w jakiej wysokości. Są to po prostu nasze pieniądze.
Więcej o: