Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty? Rekrutacja trwa. Niedługo ważna data

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty? To, jak w tym roku poszło absolwentom szkół podstawowych już wiadomo. Nie wiadomo jednak jeszcze czy dostali się do wymarzonych szkół średnich. Rekrutacja w toku.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty? Już są znane, jednak jeszcze nie wiadomo, kto dostał się do wymarzonej szkoły średniej. W tym roku do egzaminów przystąpiło 360 400 uczniów z 12 700 szkół podstawowych. Rekrutacja trwa, uczniowie muszą dostarczyć do placówek ostatnie dokumenty i czekać na ogłoszenie list przyjętych. Muszą więc uzbroić się w odrobinę cierpliwości, zanim na dobre będą mogli oddać się wakacyjnemu relaksowi. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty? Rekrutacja w toku

Rekrutacja trwa. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostały ogłoszone drugiego lipca 2021. Z kolei 9 lipca uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach. Zaświadczenie, to muszą złożyć w wybranej placówce do 14 lipca 2021 roku. Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do wybranych szkół średnich ma z kolei nastąpić 22 lipca 2021 roku. Listy przyjętych i nieprzyjętych będą ogłoszone z kolei 2 sierpnia 2021 r.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty? W tym roku ten egzamin był sporym wyzwaniem

Egzamin ósmoklasisty 2021 był dla uczniów dużym wyzwaniem. Głównie z tego powodu, że z powodu panującej epidemii koronawirusa większość roku szkolnego spędzili w domach, przed komputerami, ucząc się zdalnie. Nie każdemu taki tryb nauki się przysłużył. Same egzaminy były przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym. Z tego powodu były nieco łatwiejsze niż w ubiegłych latach.

Egzaminy ósmoklasisty w tym roku trwają od 25 do 27 majaEgzamin ósmoklasisty. "Nie ma taryfy ulgowej. Liczą się punkty"

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty? Jak można je sprawdzić

Absolwenci szkół podstawowych, którzy zdawali w tym roku egzamin ósmoklasisty i jeszcze nie wiedzą jak im poszedł, mogą sprawdzić swoje wyniki na stronie Okręgowej Komisji Edukacyjnej. Żeby to zrobić, muszą podać PESEL i hasło, które otrzymali w szkole. 

Więcej o: