Egzamin poprawkowy matura 2021: "Zawiodłem się na wszystkim"

Egzamin poprawkowy - matura nie wszystkim poszła tak, jak się tego spodziewali. Jeśli nie zdali jednego egzaminu, mogą próbować poprawki. Jeśli jednak nie zdali więcej niż jednego egzaminu - będą musieli próbować swoich sił za rok.

Egzamin poprawkowy matura 2021 to szansa dla tych, którym nie powiodło się na właściwym egzaminie. A od wyników tego egzaminu zależy to, czy absolwenci szkół średnich pójdą na wymarzone studia. Żeby zdać maturę z przedmiotu obowiązkowego na maturze 2021, trzeba było zdobyć minimum 30 procent punktów

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Egzamin poprawkowy matura 2021 - wiadomo kogo czeka

W dniu dzisiejszym, czyli w poniedziałek 5 lipca ogłoszono wstępne wyniki egzaminu maturalnego. Do egzaminu poprawkowego prawo ma mieć 17,7 procent zdających, którym nie powiodło się na jednym z przedmiotów obowiązkowych. 7,8 procent tegorocznych maturzystów niestety nie zdało więcej niż jednego przedmiotu i ich czeka ponowny egzamin za rok. Wśród nich jest 5,8 procent uczniów liceów i 11,1 procent uczniów techników. Obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego zdało 93 procent zdających, z kolei z matematyki 79 procent, a z języka angielskiego - 94 procent.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Egzamin poprawkowy - matura nie dla wszystkich już się skończyła

Na Facebook'u na rozmaitych grupach związanych z edukacją, a szczególnie egzaminem maturalnym, uczniowie od rana dzielą się swoimi przemyśleniami na temat wyników egzaminu dojrzałości. Piszą m.in.:

Zdałam, ale spodziewałam się wyższego wyniku z języka polskiego
Matmy się bałam i to były słuszne obawy. Zabrakło 3 proc. do zdania
Zabrakło mi 4 proc. z języka polskiego
Zawiodłem się na wszystkim, ale zdane
18 proc. z matmy

Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekMinister Czarnek zapowiada zmianę przepisów: albo religia, albo etyka

Egzamin poprawkowy - matura 2021

Absolwenci szkół średnich, którzy oblali jeden z pisemnych egzaminów dojrzałości mają jeszcze szansę na poprawkę. Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie gov.pl, egzamin poprawkowy jest zaplanowany na 24 sierpnia 2021 roku, we wtorek, o godzinie 9.00. Oznacza to, że mają jeszcze ponad siedem tygodni nauki.

Więcej o: