Kiedy poprawa matury 2021? "W tym roku poszło nie najlepiej"

Kiedy poprawa matury 2021? Już wiadomo, kto będzie musiał jeszcze raz podejść do egzaminu dojrzałości. Dziś pojawiły się wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości. Uczniowie mogli je sprawdzić zdalnie.

Kiedy poprawa matury 2021? Dziś, 5 lipca 2021 roku od godziny 8.30 tegoroczni maturzyści mogli się dowiedzieć jak im poszło na egzaminie dojrzałości. Wyniki można sprawdzać na stronie wyniki.edu.pl. Potrzebują do tego celu identyfikatora i hasła. Ci, którym się nie powiodło, mogą spróbować swoich sił jeszcze na egzaminie poprawkowym.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Kiedy poprawa matury 2021? Ile procent trzeba było mieć, żeby zdać?

Tegoroczny egzamin dojrzałości składał się wyłącznie z części pisemnej. Ustną maturę zdawali tylko ci uczniowie, którzy starali się o przyjęcie na zagraniczne uczelnie. Egzamin maturalny składał się z części obowiązkowej (język polski, język obcy, matematyka) i przedmiotów dodatkowych. Od dziś znane są wyniki matur 2021. Żeby zdać egzamin, trzeba było uzyskać minimum 30 procent punktów z przedmiotów obowiązkowych. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Sesja główna egzaminu trwała od 4 do 21 maja, a osoby, które nie przystąpiły do niego z przyczyn zdrowotnych lub losowych, a zyskały zgodę dyrektora OKE, mogły podejść do egzaminu w dodatkowym terminie, który odbywał się w dniach od 1 do 16 czerwca.

Od wyników egzaminów maturalnych w dużym stopniu zależy, czy uczniowie dostaną się na wymarzone studia. Aby zdać maturę z danego przedmiotu obowiązkowego, należy zdobyć minimum 30 proc. punktów. Wyniki egzaminów maturalnych zostaną ogłoszone w poniedziałek 5 lipca. Żeby je sprawdzić, należy zalogować się na portal uruchomiony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Swój indywidualny login i hasło każdy abiturient poznał jeszcze w szkole.

Kiedy poprawa matury 2021? Dla niektórych wyniki matur pozostawiają wiele do życzenia

Tegoroczne egzaminy maturalne miały być łatwiejsze ze względu na panującą epidemię koronawirusa i konieczność przejścia na naukę zdalną. Maturzyści większą część roku uczyli się w domach, przed komputerami.

Jest jeden wielki smutek. Tak źle nie było u nas nigdy. Polski to przedmiot, który co roku zdawali prawie wszyscy. I jak to się ma do zapowiedzi, że ze względu na zdalne nauczanie, tegoroczna matura miała być 20 proc. łatwiejsza? Od początku się zżymałem, gdy to słyszałem, bo nie za bardzo było wiadomo, od jakiej wartości obliczać te 20 procent

- powiedział dyrektor jednego z krakowskich liceów w rozmowie z wyborcza.pl

Egzaminator stwierdził:

Od kolegów poprawiających maturę z polskiego na poziomie podstawowym wiem, że w tym roku poszło nie najlepiej. Powodem oczywiście może być zdalne nauczanie

Matura 2021 w płockiej MałachowianceMatura 2021 - wyciek. Temat maturalny nie jest dużym zaskoczeniem. "Klasyk, zazdroszczę"

Kiedy poprawa matury 2021?

Maturzyści, którym nie powiodło się na jednym z pisemnych egzaminów dojrzałości w tym roku mają jeszcze szansę na poprawkę. Jak czytamy na stronie gov.pl, matura poprawkowa jest wyznaczona na 24 sierpnia 2021 roku, we wtorek, o godzinie 9.00.

Więcej o: