Kiedy będą wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021? To ogromny stres dla uczniów

Kiedy będą wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021? Uczniowie lada moment będą wiedzieli, jak poszło im na tegorocznym sprawdzianie wiedzy z podstawówki. Od wyniku egzaminów ósmoklasistów zależy to, do jakiej szkoły średniej się dostaną.

Kiedy będą wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021? Jak informuje CKE wyniki egzaminów ósmoklasisty, uczniowie mają poznać 2 lipca. Za tydzień, czyli 9 lipca z kolei będą mogli odebrać zaświadczenia o wynikach, żeby móc dostarczyć je do szkoły średniej, do której rekrutują.  

Jak sprawdzić wynik egzaminu ósmoklasisty 2021?

Wyniki egzaminów ósmoklasisty będzie można sprawdzić w internecie na stronach internetowych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Zostaną opublikowane w systemie ZIU (SIOEO) od godziny 10 dzisiaj (2 lipca). 

Uczniowie mogą zalogować się do systemu za pomocą numeru PESEL oraz hasła otrzymanego w szkole. Po wpisaniu identyfikatora i hasła wyświetli się strona z danymi osobowymi ucznia. To właśnie tam znajdą się wyniki z poszczególnych egzaminów.

Zobacz wideo Jak uczniowie postrzegają nauczanie zdalne?

Kiedy będą wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021? Proces rekrutacyjny już trwa

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zapewne są zestresowani i zniecierpliwieni. Od wyniku egzaminu zależy, czy dostaną się do wymarzonej szkoły średniej. Gdy otrzymają zaświadczenia, będą mogli je dostarczyć do wybranej placówki. Na ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych muszą poczekać do 22 lipca 2021. Listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą z kolei 2 sierpnia 2021 r. Wszystkie szczegóły rekrutacji zamieszczono na stronie: gov.pl.

Zobacz też: Polonista: "W dwa miesiące nie nadrobiliśmy zaległości. Ale to nie zniszczy nikomu życia"

Więcej o: