Kiedy będą wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Niebawem kluczowy termin dla uczniów

Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku odbywał się w nietypowych warunkach. Uczniowie zakończenie roku mają już za sobą, ale wciąż oczekują na wyniki testu, który będzie miał kluczowy wpływ na to, czy dostaną się do wymarzonych szkół.

Edukacja w roku szkolnym 2020/2021 przebiegała w nietypowy sposób. Chociaż we wrześniu rozpoczęto naukę w trybie stacjonarnym, z powodu zagrożenia epidemicznego uczniowie musieli szybko przenieść się ze szkolnych ławek przed ekrany monitorów. Tryb nauki zdalnej i brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielami oraz uczniami nie wpłynął dobrze ani na ich wyniki w nauce, ani na samopoczucie. W szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się ósmoklasiści i tegoroczni maturzyści.

Kiedy będą wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021?

Uwzględniono jednak trudną sytuację, w której znalazła się młodzież i podjęto decyzje o zredukowaniu wymagań egzaminacyjnych. Uczniowie podeszli też do testów w wyjątkowo późnym terminie, bo nie w kwietniu, jak miało to miejsce w ubiegłych latach, ale 25-27 maja. W tym roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 360 400 uczniów z 12 700 szkół. W sumie rozwiązano ponad 1 081 000 arkuszy egzaminacyjnych. Wyniki egzaminów w dużej mierze wpłyną na to, czy uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół średnich.

Zobacz wideo Anna Lewandowska pokazała swój cellulit. Odpowiada fance: Co z nim zrobić? To proste!

Polski ład programPolski ład program. Niektórzy zyskają nawet 24 tys. zł. Będą mogli wybrać, w jakiej formie dostaną pieniądze

Ósmoklasiści już niedługo przekonają się, jak poradzili sobie z zadaniami egzaminacyjnymi. Według informacji opublikowanej na oficjalnej stronie rządowej gov.pl, ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone w piątek 2 lipca. Uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach tydzień później, bo w piątek 9 lipca.

Przypominamy, że rekrutacja do szkół średnich ruszyła 17 maja, a uczniowie mieli czas do 21 czerwca na złożenie wniosków o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych. To jednak nie koniec formalności, bo do 14 lipca mają czas na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o otrzymane zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty 2021. Ósmoklasiści będą mogli sprawdzić wyniki egzaminu za pośrednictwem strony Okręgowej Komisji Edukacyjnej. Do zalogowania na stronie będzie im potrzebny numer  PESEL oraz hasło, które otrzymali w szkołach. Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do wybranych szkół średnich nastąpi 22 lipca, a ostateczne listy przyjętych osób będą ogłoszone 2 sierpnia 2021.

Najpopularniejsze imiona 2021. Pierwsze miejsce należy do dwóch królowych i 'wybitnego mężczyzny'Najpopularniejsze imiona 2021. Pierwsze miejsce należy do dwóch królowych i "wybitnego mężczyzny"

Więcej o: