Kiedy będą wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021. Dla uczniów najważniejsza data to 2 sierpnia

Egzamin ósmoklasisty 2021 odbył się w terminie 25-27 maja. Już niedługo poznamy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021, a uczniowie dowiedzą się, do których szkół się dostaną. Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021?

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Harmonogram egzaminu ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty odbywał się w tym roku w maju. To wyjątkowo późno, jednak harmonogram musiał być przesunięty ze względu na pandemię. Terminy wyglądały następująco:

  • 25 maja, we wtorek, uczniowie zdawali język polski,
  • 26 maja, w środę, ósmoklasiści podchodzili do matematyki,
  • 27 maja, w czwartek, odbył się egzamin z języka nowożytnego.

Egzaminy trwały odpowiednio – 120, 100 i 90 minut. Każdego z tych dni uczniowie otrzymali arkusze punktualnie o godzinie 9.00. Jak czytamy na stronie gov.pl, jeśli chodzi o język nowożytni, najwięcej osób zadeklarowało przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego:

Największa grupa ósmoklasistów (96,66%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 2,92% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,42% ósmoklasistów.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Wyniki już za kilka dni

Egzamin ósmoklasisty był sprawdzany przez komisje egzaminacyjne. Wyniki mają zostać przesłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Kiedy? Oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty poznamy 2 lipca.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.

- brzmi komunikat na stronie gov.pl

Zobacz wideo Czy dziecko powinno mieć dużo zajęć dodatkowych?

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Nabór do szkół ponadpodstawowych

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Uczniowie muszą znać kilka dat:

  • 22 lipca – zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych,
  • 30 lipca – termin, do którego należy złożyć oryginał świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu,
  • 2 sierpnia - zostaną ogłoszone zostaną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych,
  • 24 września – termin dodatkowy, najpóźniej wtedy należy dostarczyć oryginały świadectw i wyniku egzaminu ósmoklasisty.
Więcej o: