Dobry start. Do ilu lat przysługuje 300 plus? Od tego roku ważne zmiany w świadczeniu

- Program "Dobry Start" to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,4 miliona uczniów - czytamy na stronie gov.pl. Świadczenie czekają zmiany w tym roku. Czy to dotyczy także wieku beneficjentów? Do ilu lat przysługuje 300 plus?

Dobry start. Do ilu lat? Zmiany we wnioskach

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej złożyło projekt zmian w programie 300 plus. Rząd przychylił się do pomysłu, projekt rozporządzenia został przyjęty. Zmiany mają dotyczyć zasad naboru wniosków do programu "Dobry Start" na rok szkolny 2021/2022. Wnioski będzie można składać wyłącznie w formie elektronicznej, a obsługą całego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Dobry start. Do ilu lat? Zmiany od 1 lipca

Zmiany zostaną wprowadzone od 1 lipca. Nie wszyscy je jednak odczują. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podkreśla dobitnie, że rodzice, którzy do tej pory składali wnioski o świadczenie "Dobry Start" poprzez:

  • bankowość elektroniczną,
  • PUE ZUS,
  • system Empatia

nie zauważą zmian.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Wprowadzenie wyłącznej formy elektronicznej wprowadzi spore oszczędności. Według rządowych wyliczeń, w latach 2021-2031 łączne koszty obsługi wyniosą około 15 mln zł. Od tego roku spodziewane są oszczędności dla budżetu państwa na poziomie ok. 488 mln zł.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: 300 plus na "Dobry Start". Rząd przyjął rozporządzenie. Zmiany od 1 lipca

Dobry start. Do ilu lat? Na czym polega program 300 plus?

W tym roku rodzice mogą składać wnioski o świadczenie 300 plus od 1 lipca do 30 listopada. Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dzieciom przysługuje program Dobry Start.

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia

- czytamy na stronie gov.pl

Więcej o: