Zakończenie roku szkolnego 2021. Kiedy wypada? Mówi się o tym, że wakacje będą krótsze

Zakończenie roku szkolnego 2021 już niedługo. Dzieciom zostało tylko trzy dni w szkolnych murach. Oceny są już wystawione. Więc uczniowie miło spędzają czas. Obawiają się jednak, że wakacje w tym roku będą krótsze. Wiceminister edukacji Tomasz Rzymowski zabrał głos w tej sprawie.

Zakończenie roku szkolnego 2021. Obawa o krótsze wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 wypada w piątek 25 czerwca. Uczniowie spędzą więc w szkolnych ławkach ostatnie trzy dni.  Zostało już naprawdę niewiele czasu przed wakacyjną labą. Cieszą się z nadchodzących wakacji, jednak coraz częściej mówi się o krótszym letnim wypoczynku. Czy wakacje będą krótsze, aby nadrabiać zaległości w nauce?

Do tematu odniósł się wiceminister edukacji Tomasz Rzymowski, który był gościem programu "Kwadrans Polityczny" w TVP1. Polityk zapewniał, że nikt w ministerstwie nie widzi powodu, aby skracać wakacje.

1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego

- powiedział Tomasz Rzymowski w programie "Kwadrans Polityczny" w TVP1.

Zakończenie roku szkolnego 2021. Co z zaległościami?

Ale zaległości w nauce, które pojawiły się w wyniku przedłużającej się nauki zdalnej, nie znikną. Wiceszef resortu uważa, że szkoły muszą zapewnić dodatkowe godziny w ramach "największych potrzeb i braków".

Będą te kierunkowe przedmioty zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych, gdzie uczniowie przygotowują się do egzaminów i studiów

- dodał na antenie TVP1.

Zobacz wideo Zamiast kupować, sam zrób sobie torbę plażową. Możesz wykorzystać ręcznik albo koszulkę!

Zakończenie roku szkolnego 2021. Wakacje pod znakiem szczepień?

Dużo mówiło się też o szczepieniach w okresie wakacyjnym. Do dziś nie wiadomo do końca jakby to miało wyglądać. Rzymowski wspomniał  za to o punktach szczepień, które będą funkcjonowały w niektórych szkołach. W ten sposób uczniowie będą mogli przyjąć szczepienie po powrocie do szkół we wrześniu.

Tutaj opieramy się na doświadczeniach samorządu lokalnego. Decyzja o szczepieniach w szkołach od września jest podyktowana wolą samorządów

- mówił.

Więcej o: