Powrót do szkoły w trybie hybrydowym. Taki pomysł na wrzesień ma Przemysław Czarnek

To, jak będzie wyglądał powrót do szkół po wakacjach, zależy od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Ministerstwo edukacji i nauki rozważa różne scenariusze na wypadek pojawienia się wirusa delta - indyjckiej odmiany koronawirusa.

Za kilka dni zakończenie roku szkolnego. W najbliższy piątek uczniowie odbiorą świadectwa (niektórzy te z czerwonym paskiem) i rozpoczną wakacje. Nie wiadomo jeszcze, czy we wrześniu wrócą do szkół i nauki w trybie stacjonarnym. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" wyjaśnił, jakie resort ma plany na wrzesień.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Nauka hybrydowa we wrześniu?

Trudno teraz przewidzieć, jak sytuacja epidemiologiczna będzie wyglądała we wrześniu. Ministerstwo edukacji i nauki szykuje się jednak na różne rozwiązania. Przemysław Czarnek powiedział:

Scenariusze są takie, że jeśli pojawi się wirus delta – indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, aby całkowicie nie przechodzić do nauki stacjonarnej. Ale na razie takiego zagrożenia nie ma.

Szef resortu edukacji poinformował także, że nie wiadomo jeszcze kto będzie decydował o przejściu na naukę hybrydową - minister, czy dyrektorzy poszczególnych placówek. 

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Przemysław Czarnek zachęca do szczepienia

Minister edukacji i nauki zachęca do szczepienia się przeciw COVID-19. W rozmowie powiedział także: 

Mam nadzieję, że zaszczepi się jak najwięcej dzieci i wirus nie będzie już taki groźny [...] Pamiętajmy jednak, że osoby zaszczepione nie umierają i nie przechodzą ciężko tej choroby. Dlatego apeluję: szczepmy się

Za ile wakacje 2021?Za ile wakacje 2021? Lato powita dzieci gorącą pogodą

Minister daje dobry przykład

Jednocześnie Przemysław Czarnek przyznał, że wraz z żoną są już zaszczepieni, podobnie jak jedno z jego dzieci. Drugie z kolei czeka na szczepienie. Zbliżające się wakacje mogą być powodem wzrostu liczby zachorowań. Warto więc podczas zasłużonego urlopu pamiętać mimo wszystko o zasadach bezpieczeństwa - przestrzegać obostrzeń, często myć i dezynfekować ręce, w miarę możliwości unikać dużych skupisk ludzi. 

Więcej o: