Za ile wakacje 2021? Lato powita dzieci gorącą pogodą

To za ile są wakacje zawsze szczególnie interesowało uczniów i nauczycieli. Do letniego wolnego pozostało zaledwie kilka dni, ale niektórzy zachęceni ładną pogodą wcześniej pozwalają sobie na małe wagary. Co na to prawo Prawo oświatowe?

Termin wakacji zawsze interesował uczniów, którzy po miesiącach edukacji nie mogą doczekać się odpoczynku od nauki. Rok szkolny 2020/2021 przebiegał jednak w nietypowy sposób. Z powodu zagrożenia epidemicznego musieli szybko przejść na edukację zdalną i przenieść się ze szkolnych ławek przed ekrany komputerów. Przez wiele miesięcy z niecierpliwością czekano na zniesienie obostrzeń i wiele osób zaczęło wątpić, że nastąpi to jeszcze przed wakacjami.

Za ile wakacje 2021?

Pod koniec kwietnia ogłoszono jednak, że powrót do szkół  nastąpi już w maju  i to dla wszystkich roczników. Niektórym taka decyzja przed samym wystawieniem ocen była bardzo nie na rękę. Obawiano się, że nauczyciele wykorzystają okazję, by zapowiedzieć wiele sprawdzianów i klasówek. Znalazły się jednak osoby, dla których możliwość zyskania dodatkowych ocen była szczególnie ważna. Mowa tu o uczniach, którym groziła ocena niedostateczna oraz o osobach starających się o świadectwo z czerwonym paskiem. Przypominamy, że aby dostać to wyróżnienie, trzeba mieć średnią ocen minimum 4,75 oraz bardzo dobre zachowanie.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek-Majdan na Paradzie Równości 2021

Niebezpieczne rośliny, przed którymi należy ostrzec dzieci. Barszcz Sosnowskiego to tylko jedna z pułapekNiebezpieczne rośliny, przed którymi należy chronić dzieci. Barszcz Sosnowskiego to tylko jedna z pułapek

W większości placówek termin wystawienia ocen końcowych minął we wtorek 15 czerwca. Niektórzy postanowili zrobić sobie po tej dacie wolne i udać się na małe wagary. Trzeba jednak zaznaczyć, że uczniów nadal dotyczy obowiązek szkolny. Zgodnie z art. 35 ustawy Prawo Oświatowe (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.) nauka w Polsce jest obowiązkowa do czasu ukończenia przez dziecko 18. roku życia. Obowiązek szkolny rozpoczyna się wraz z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dane dziecko kończy 7 lat i trwa do ukończenia szkoły podstawowej (nie dłużej jednak niż do ukończenia 18. roku życia). Z obowiązku szkolnego wynika, że dziecko pobiera naukę w ramach określonej organizacji roku szkolnego, czyli do dnia oficjalnego zakończenia roku w placówce

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca. Letnie wolne powita uczniów falą upałów. Jak informuje serwis dobrapogoda24.pl na początki lipca należy spodziewać się temperatur powyżej 30 st. Celsjusza. Lokalnie mogą wystąpić również przelotne burze z gradem.

Bon wakacyjny. Niektórzy rodzice chcieliby wymienić 500 zł na gotówkę. Czy to możliwe?Bon wakacyjny. Niektórzy rodzice chcieliby wymienić 500 zł na gotówkę. Czy to możliwe?

Więcej o: