Rok szkolny 2020/2021 prawie zakończony. Jest obawa, że wakacje będą krótsze

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 już niedługo. Zostało tylko 5 dni nauki. A oceny są już w większości szkół wystawione. Rodzice i uczniowie obawiają się jednak, że wakacje w tym roku będą krótsze. Wiceminister edukacji Tomasz Rzymowski wypowiedział się na ten temat w programie "Kwadrans Polityczny" w TVP1.

Rok szkolny 2020/2021. Obawa o krótsze wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca. Uczniowie odliczają dni do zakończenia roku szkolnego. Zostało już niewiele czasu. Za nimi bardzo trudny rok edukacji zdalnej. Tylko na ostatni miesiąc wrócili do szkół. Tak długi okres poza szkolnymi ławkami budzi wiele wątpliwości. Czy wakacje będą krótsze, aby nadrabiać zaległości w nauce?

Do obaw uczniów odniósł się wiceminister edukacji Tomasz Rzymowski. Polityk powiedział, że resort nie widzi powodu, aby skracać wakacje.

1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego

- powiedział Tomasz Rzymowski w programie "Kwadrans Polityczny" w TVP1.

Rok szkolny 2020/2021. Co z zaległościami?

Zaległości w nauce jednak same nie znikną. Wiceszef resortu przyznał, że konieczne jest nadrobienie braku w edukacji, a szkoły muszą zapewnić dodatkowe godziny w ramach "największych potrzeb i braków".

Będą te kierunkowe przedmioty zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych, gdzie uczniowie przygotowują się do egzaminów i studiów

- wyjaśnił na antenie TVP1

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Rok szkolny 2020/2021. Kiedy szczepienia?

Dodatkowo Rzymowski wspomniał  o punktach szczepień, które będą funkcjonowały w niektórych szkołach. W ten sposób uczniowie będą mogli się zaszczepić od razu we wrześniu, po rozpoczęciu roku szkolnego. Zaznaczył jednak, że to, gdzie powstaną takie punkty szczepień jest w woli samorządów.

Tutaj opieramy się na doświadczeniach samorządu lokalnego. Decyzja o szczepieniach w szkołach od września jest podyktowana wolą samorządów

- mówił.

Więcej o: