Kiedy są wakacje? Dni pozostało niewiele, a letnie wolne przywita dzieci falą upałów

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Chociaż majówka i długi czerwcowy weekend nie należały najcieplejszych, podczas letniego wolnego należy spodziewać się gorąca. Temperatury znacząco pójdą w górę.

Rok szkolny 2020/2021 przebiegał w nietypowy sposób. Chociaż od września rozpoczęto naukę w sposób tradycyjny, szybko okazało się, że sytuacja epidemiczna jest poważniejsza, niż początkowo zakładano. Chcąc zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, podjęto decyzją o przejściu uczniów na edukację zdalną. Spontaniczne przeniesienie się ze szkolnych ławek przed ekrany monitorów było nie lada wyzwaniem zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i nauczycieli.

Kiedy są wakacje? 

Lockdown nie wpłynął dobrze, ani na samopoczucie uczniów, ani na ich wyniki w nauce. Przez miesiące edukacji zdalnej brakowało im bezpośredniego kontaktu z nauczycielami oraz rówieśnikami. Chociaż dni wolne od nauki szkolnej przebiegały w tym samym terminach, co zawsze, wyglądały inaczej. W czasie świąt wielu nie widziało się z bliskimi, a po kolejnych miesiącach, zaczęto wątpić, że obostrzenia zostaną zniesione jeszcze w tym roku szkolnym. Ku zaskoczeniu niektórych pod koniec kwietnia ogłoszono jednak decyzję o powrocie do nauki stacjonarnej. Nastąpił on stopniowo i dotyczył wszystkich roczników.

Koronawirus. Przedszkole w Michałowie już przyjmuje dzieciWażne zmiany w 300 plus. Do jakiego wieku przysługują pieniądze na wyprawkę szkolną?

Zobacz wideo Klara ogląda Roberta Lewandowskiego w telewizji. Reakcja na tatę rozbrajająca, ale jeszcze lepsza gdy zobaczyła Wojciecha Szczęsnego

Decyzja ta wzbudziła wiele emocji. Podczas edukacji zdalnej uczniowie przywykli do nieco innego rytmu pracy i obawiali się, że po powrocie do szkół nauczyciele zaczną wnikliwie sprawdzać ich wiedzę, zapowiadając wiele klasówek i sprawdzianów. Niektórym zdobywanie ocen było jednak na rękę. Mowa tu o osobach, które starały się o świadectwo z czerwonym paskiem oraz tych, którym groziła ocena niedostateczna na koniec roku.

W większości placówek wystawienie ocen nastąpiło we wtorek 15 czerwca, a zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca. Oznacza to, że licząc od czwartku 17 czerwca, do wakacji zostało zaledwie 7 dni.

Chociaż majówka i długi czerwcowy weekend nie zachwyciły pogodą, wakacje przywitają uczniów falą upałów.  Z przedstawionej przez IMGW długoterminowej pogody na lipiec wynika, że średnia miesięczna temperatura powietrza w Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020 lub nieznacznie powyżej. Gorące powietrze najpierw dotrze do centrum kraju, a później na południe. Już w ostatni weekend przed wakacjami w Polsce termometry będą pokazywały w cieniu od 30 do 34 st. C.

KatechezaCzy religia wlicza się do średniej ocen? Tak, ale z jednym zastrzeżeniem

Więcej o: