Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Lada moment ogłoszenie wyników. To dla uczniów kluczowy termin

Dzień, w którym zostaną ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty są bardzo istotną datą dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. To właśnie one zaważą na ty, czy dana osoba dostanie się do wybranego liceum lub technikum.

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Już od piątku 25 czerwca uczniowie będą mogli cieszyć się wakacjami. Nie ulega jednak wątpliwości, że przez ostatnie miesiące edukacja przebiegała w utrudnionych warunkach. Z powodu zagrożenia epidemicznego podjęto decyzję o zamknięciu szkół. Nauczyciele i uczniowie musieli przyzwyczaić się do lekcji online. Nietypowa sytuacja i brak bezpośredniego kontaktu z pedagogami odbiły się na wynikach nauce wielu osób, a w konsekwencji, młodzież zaczęła się obawiać, że negatywnie wpłynie także na ich wyniki na egzaminach.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021?

Egzaminy ósmoklasisty w tym roku odbyły się w wyjątkowo późnych terminach, bo nie w kwietniu, jak dotychczas, ale dopiero w maju. We wtorek 25 maja uczniowie podeszli do egzaminów z języka polskiego, w środę 26 maja z matematyki, a w czwartek 27 maja z języka obcego nowożytnego. Do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół. Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 115 różnego rodzaju arkuszy, w tym 59 arkuszy z języka polskiego oraz matematyki w języku polskim i litewskim.

Królowa Elżbieta II nie jest zadowolona z poczynań wnuka. Martwi się o dzieciKrólowa Elżbieta II nie jest zadowolona z poczynań wnuka. Martwi się o dzieci

Zobacz wideo Klara ogląda Roberta Lewandowskiego w telewizji. Reakcja na tatę rozbrajająca, ale jeszcze lepsza gdy zobaczyła Wojciecha Szczęsnego
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.

- czytamy na oficjalnej stronie gov.pl.

Aby postarać się o miejsce w wymarzonej szkole średniej, trzeba przestrzegać konkretnych terminów. Należy zaznaczyć, że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych ruszyła już w poniedziałek 17 maja. Ostateczny termin składania wniosków mija w poniedziałek 21 czerwca. Po tym terminie uczniowie powinni także pamiętać o złożeniu do wybranych placówek zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić w terminach od piątku 25 czerwca do środy 14 lipca.

Matka zostawiła dziecko w 'oknie życia'. Następnego dnia po dziewczynkę wrócił ojciecMatka zostawiła dziecko w oknie życia. Następnego dnia po dziewczynkę wrócił ojciec

Więcej o: