Kiedy kończy się rok szkolny 2021? To już ostatnia prosta

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Do oficjalnego rozpoczęcia wakacji zostało naprawdę niewiele czasu. Poprawić ocen w większości szkół już nie można, warto więc oddać się odbudowywaniu relacji towarzyskich.

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Już niedługo. W wielu szkołach do wczoraj, czyli do 15 czerwca był czas na wystawienie ocen na koniec roku. Uczniowie nie mają więc już możliwości na ewentualne poprawki. Pozostało im więc czekać na oficjalne zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji. Dobiegający końca rok szkolny był dla uczniów szczególnie trudny ze względu na konieczność przejścia na naukę zdalną. Do szkół wrócili dopiero niedawno, na kilka tygodni przed wakacjami (klasy 1-3 4 maja, 17 maja pozostałe roczniki przeszły na naukę hybrydową, a 31 maja wszyscy wrócili do szkół). 

Kiedy kończy się rok szkolny 2021?

Rok szkolny 2021 kończy się 25 czerwca w piątek. Wtedy uczniowie po raz ostatni przed wakacjami pójdą do swoich szkół i odbiorą świadectwa. Wszystko wskazuje na to, ze ta data, mimo panującej epidemii koronawirusa i zamieszania w szkolnictwie, jakie spowodował, zostanie dotrzymana. 25 czerwca będzie więc dniem, kiedy uczniowie oficjalnie zakończą naukę w tym roku szkolnym i rozpoczną trwające dwa miesiące wakacje. 

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Wiele placówek liczy na dobrą pogodę tego dnia

Zakończenie roku szkolnego 2021 po raz kolejny odbędzie się w czasie panującej epidemii koronawirusa. Ministerstwo edukacji przygotowało wytyczne dla szkół odnośnie organizacji uroczystości przewidzianych na 25 czerwca. Wiele jednak pozostanie w gestii dyrektorów poszczególnych placówek.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

To ich zadaniem będzie zapewnienie tego dnia maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim biorącym udział w tym wydarzeniu. Wiele szkół ma nadzieję, że wszystko będzie można zorganizować na świeżym powietrzu, np. na boisku szkolnym. Wszystko jednak zależy od tego, jaka tego dnia będzie pogoda.

Więcej o: