Kiedy wyniki egzaminów ósmoklasisty 2021? Uczniowie muszą pamiętać o dwóch terminach

To, kiedy będą wyniki egzaminów ósmoklasisty 2021 szczególnie interesuje uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. To właśnie od nich zależy, czy dostaną się do wymarzonego liceum lub techników. Terminy ogłoszenia wyników i odbioru zaświadczeń zbliżają się wielkimi krokami.

Z powodu epidemii koronawirusa nauka do matur i egzaminów ósmoklasisty przebiegała w wyjątkowych warunkach. Zamiast w szkolnych klasach, uczniowie musieli uczyć się w domowym zaciszu i uczestniczyć w lekcjach zdalnych. Wiele osób obawiało się, że zaistniała sytuacja negatywnie wpłynie na wyniki egzaminów. Między innymi dlatego termin ich ogłoszenia jest dla nich szczególnie istotny.

Kiedy wyniki egzaminów ósmoklasisty 2021

Przypominamy, że egzamin ósmoklasisty z języka polskiego odbył się w we wtorek 25 maja, z matematyki w środę 26 maja, a z języka obcego nowożytnego w czwartek 27 maja. To wyjątkowo późne terminy, zważywszy na fakt, że dotychczas testy przeprowadzano w kwietniu. 

W 2021 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 081 000 arkuszy. Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 115 różnego rodzaju arkuszy, w tym: 59 arkuszy z języka polskiego i matematyki w języku polskim i litewskim oraz 56 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych

- czytamy na oficjalnej stronie gov.pl.

Zobacz wideo Klara ogląda Roberta Lewandowskiego w telewizji. Reakcja na tatę rozbrajająca, ale jeszcze lepsza gdy zobaczyła Wojciecha Szczęsnego

kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? 15 czerwca to ważna data dla wielu uczniów

Największa grupa ósmoklasistów, bo aż 96,66 proc. zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego, a drugim najczęściej wybieranym językiem było niemiecki, który wybrało 2,92 proc. ósmoklasistów. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpiło łącznie 0,42 proc. osób.

Prace zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki zostaną przysłane do szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone w piątek 2 lipca, a zaświadczenia będzie można odebrać tydzień później, w piątek 9 lipca.

Przypominamy, że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych ruszyła już 17 maja, a ostateczny termin składania wniosków mija 21 czerwca. Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć w terminach od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.

Dochód podstawowy to sporo pieniędzy dla rodzinBezwarunkowy dochód podstawowy to spory zastrzyk gotówki. Dla rodzin 2+2 aż 3600 złotych

Więcej o: