Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? 15 czerwca to ważna data dla wielu uczniów

Zakończenie roku szklonego 2020/2021 coraz bliżej. Poprzedza go inny ważny termin, czyli dzień, do którego zostaną wystawione oceny końcowe. W wielu placówkach jest to wtorek 15 czerwca.

Czerwiec jest wyjątkowym miesiącem dla wszystkich uczniów. To ostatnia chwila, aby przed wakacjami zawalczyć o lepsze stopnie na świadectwie. Nie ulega jednak wątpliwości, że rok szkolny 2020/2021 przebiegał w nietypowy sposób, stawiając wiele wyzwań zarówno przed nauczycielami, jak i dziećmi i młodzieżą. Z powodu zagrożenia epidemicznego musieli przystosować się do zupełnie nowych warunków i ze szkolnych ławek przenieść na domowe biurka.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021?

Miesiące edukacji zdalnej przeciągały się coraz bardziej, a niektórzy zaczęli wątpić, że powrót do placówek będzie jeszcze możliwy w tym roku szkolnym. Nauka zdalna i brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami negatywnie wpłynęły na poziom wiedzy uczniów oraz ich stan psychiczny. Mimo to, gdy pod koniec kwietnia ogłoszono, że wszystkie roczniki wrócą do placówek już w maju, u wielu osób wystąpił niepokój. Obawiano się, nauczyciele wykorzystają okazję do dokładnej weryfikacji wiedzy zdobytej podczas edukacji zdalnej, zapowiedzą dużą ilość sprawdzianów i klasówek i wnikliwie sprawdzą zeszyty uczniów. Powstała nawet petycja do ministra edukacji i nauki z prośbą o niewracanie do szkół, ale Przemysław Czarnek nie uległ apelom uczniów.

Nowe objawy u dzieci po COVID-19. Nie tylko PIMS. 'Zatory, których wcześniej prawie się nie widywało'Nowe objawy u dzieci po COVID-19. Nie tylko PIMS. "Zatory, których wcześniej prawie się nie widywało"

Zobacz wideo Klara ogląda Roberta Lewandowskiego w telewizji. Reakcja na tatę rozbrajająca, ale jeszcze lepsza gdy zobaczyła Wojciecha Szczęsnego

Są jednak osoby, dla którym zdobycie ocen przed końcem roku szkolnego jest bardzo istotne. Mowa tu o dzieciach i młodzieży, którym wahają się stopnie. Ich poprawą najbardziej zainteresowani są uczniowie, którym grozi ocena niedostateczna na koniec roku oraz ci, którzy starają się o świadectwo z czerwonym paskiem. Przypominamy, że aby zdobyć to wyróżnienie, należy mieć średnią ocen minimum 4,75 oraz bardzo dobre zachowanie.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca. Wówczas rozpoczną się wakacje, które potrwają aż do 1 września. Uczniów powinien interesować jednak jeszcze jeden czerwcowy termin, kiedy wypada wystawienie ocen końcowych z poszczególnych przedmiotów. W wielu placówkach jest to wtorek 15 czerwca. Oznacza to, że niektórym pozostał zaledwie dzień, aby postarać się o lepszą ocenę.

Czy religia wlicza się do średniej? Czy religia wlicza się do średniej? "Będziemy chcieli zlikwidować to, co wiele lat temu zostało wprowadzone"

Więcej o: