Kiedy rada pedagogiczna 2021? Jutro mija ważny termin w wielu szkołach

Wielkie odliczanie trwa. Zostało już bardzo mało czasu do zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji. Za 12 dni rozdanie świadectw, czyli dzieciom zostało zaledwie 10 dni w szkole. Na ostatniej proste liczą się już tylko poprawki ocen. Kiedy rada pedagogiczna 2021?

Kiedy jest rada pedagogiczna 2021? Do kiedy jest wystawienie ocen 2021?

Koniec maja i początek czerwca to we wszystkich placówkach okres wystawiania ocen i ewentualnych poprawek. Nie inaczej jest także w tym roku. Choć uczniowie wrócili do szkolnych murów tylko na niespełna miesiąc, to skupiają się teraz głównie na ostatnich poprawkach cen. W każdej placówce o terminie wystawienia ocen decyduje dyrekcja szkoły. Jednak w większości szkół nauczyciele mają czas na wystawienie ocen rocznych i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Oznacza to, że jutro, 15 czerwca, w wielu placówkach mija bardzo ważnych termin.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Kiedy jest rada pedagogiczna 2021? O dacie decyduje dyrekcja szkoły

Wielu uczniów myśli, że jeszcze zdąży poprawić oceny i zastanawia się, kiedy jest rada pedagogiczna 2021? Do kiedy można poprawiać oceny?

Rady klasyfikacyjne powinny odbywać się w okolicach 17 czerwca. Ta data jest wiążąca w większości szkół. Jest to jednak zależne od dyrekcji szkoły i planów poszczególnych placówek. Zakończenie roku i oficjalne rozpoczęcie wakacji odbywa się 25 czerwca i około siedmiu dni wcześniej wszystkie dokumenty powinny być zatwierdzone.

Kiedy jest rada pedagogiczna 2021? Wakacje są krótsze w tym roku

Warto też wiedzieć, że w tym roku wakacje będą krótsze. Przypomnijmy, w 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Dlaczego? To wynika wyłącznie z rozłożenia dni w kalendarzu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA