Kiedy koniec roku szkolnego 2021? "Nie chcemy dzieciom zabierać wakacji"

Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Każdy uczeń wie, że wręczenie dyplomów zaplanowane zostało na koniec czerwca. Już niedługo dzieci i młodzież będą w pełni cieszyć się wakacjami, jednak zanim to nastąpi, wielu uczniów stara się poprawić oceny.

Rok szkolny 2020/2021 nie należał do najłatwiejszych. Nic dziwnego, że pytanie, kiedy wakacje 2021, towarzyszy uczniom od miesięcy. Z powodu pandemii koronawirusa przenieśli się  ze szkolnych ławek przed ekrany komputerów i odizolowani od szkolnych kolegów, uczyli się w domach. Chociaż zaledwie kilka tygodni temu wrócili do placówek, aby poprawić oceny, był to z pewnością stresujący czas. Całe szczęście już niedługo będą mogli cieszyć się wakacjami.

Zobacz wideo Katarzyna Hall: Szkoła powinna mieć możliwość elastycznego reagowania

Kiedy koniec roku szkolnego 2021?

Nauczyciele mieli czas do 24 maja na wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych, a ogłoszenie wszystkich ocen nastąpiło 2 czerwca. Oceny końcowe natomiast uczniowie poznają już za kilka dni: we wtorek 15 czerwca. 25 czerwca większość uczniów pójdzie do szkół ostatni raz, żeby odebrać świadectwo ukończenia kolejnej klasy. Wyjątkiem są maturzyści, którzy zakończyli rok szkolny 30 kwietnia 2021 roku. 

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Ostatni dzwonek na poprawę ocen. Uczniowie muszą się pospieszyćKiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Ostatni dzwonek na poprawę ocen. Uczniowie muszą się pospieszyć

W związku z tym, że przez edukację zdalną uczniowie mają sporo zaległości, pojawiły się obawy, że w tym roku wakacje potrwają krócej. Jednak  wiceszef resortu edukacji Tomasz Rzymkowski, który był gościem w programie "Kwadrans polityczny" na antenie TVP1, uspokoił rodziców i uczniów.

Nie chcemy dzieciom zabierać wakacji, ani ich rodzicom czy nauczycielom. Wakacje rozpoczynają się 25 czerwca i 1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego

- mówił Rzymkowski.

W Głuszynie gm. Kraszewice wspólnota zafundowała sobie plac zabaw dla dzieci (2014)500 plus: do kiedy mamy czas na złożenie wniosku?

Więcej o: