Kiedy koniec roku szkolnego 2021? "Nie chcemy dzieciom zabierać wakacji"

Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Każdy uczeń wie, że wręczenie dyplomów zaplanowane zostało na koniec czerwca. Już niedługo dzieci i młodzież będą w pełni cieszyć się wakacjami, jednak zanim to nastąpi, wielu uczniów stara się poprawić oceny.

Rok szkolny 2020/2021 nie należał do najłatwiejszych. Nic dziwnego, że pytanie, kiedy wakacje 2021, towarzyszy uczniom od miesięcy. Z powodu pandemii koronawirusa przenieśli się  ze szkolnych ławek przed ekrany komputerów i odizolowani od szkolnych kolegów, uczyli się w domach. Chociaż zaledwie kilka tygodni temu wrócili do placówek, aby poprawić oceny, był to z pewnością stresujący czas. Całe szczęście już niedługo będą mogli cieszyć się wakacjami.

Zobacz wideo Katarzyna Hall: Szkoła powinna mieć możliwość elastycznego reagowania

Kiedy koniec roku szkolnego 2021?

Nauczyciele mieli czas do 24 maja na wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych, a ogłoszenie wszystkich ocen nastąpiło 2 czerwca. Oceny końcowe natomiast uczniowie poznają już za kilka dni: we wtorek 15 czerwca. 25 czerwca większość uczniów pójdzie do szkół ostatni raz, żeby odebrać świadectwo ukończenia kolejnej klasy. Wyjątkiem są maturzyści, którzy zakończyli rok szkolny 30 kwietnia 2021 roku. 

W związku z tym, że przez edukację zdalną uczniowie mają sporo zaległości, pojawiły się obawy, że w tym roku wakacje potrwają krócej. Jednak  wiceszef resortu edukacji Tomasz Rzymkowski, który był gościem w programie "Kwadrans polityczny" na antenie TVP1, uspokoił rodziców i uczniów.

Nie chcemy dzieciom zabierać wakacji, ani ich rodzicom czy nauczycielom. Wakacje rozpoczynają się 25 czerwca i 1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego

- mówił Rzymkowski.

Więcej o: