Kiedy jest wystawienie ocen 2021? Wysoka średnia nie wystarczy, by dostać świadectwo z czerwonym paskiem

Do wystawienia ocen pozostało zaledwie kilka dni. To kluczowa data dla uczniów, którzy walczą o czerwony pasek. Aby dostać świadectwo z wyróżnieniem, trzeba jednak spełnić jeszcze jeden warunek.

Co roku koniec maja i początek czerwca jest dla uczniów przełomowym okresem. To właśnie wtedy osoby, którym wahają się oceny, przysiadają do książek lub zgłaszają się do wykonania dodatkowych projektów, aby zdobyć wyższe stopnie. Rok szkolny 2020/2021 okazał się jednak wyjątkowo trudny, zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Wszystko za sprawą pandemii, która namieszała w szkolnictwie.

Kiedy jest wystawienie ocen 2021?

Z powodu zagrożenia epidemicznego konieczne było przystosowanie się do nowych warunków nauki. Nauczyciele i uczniowie z klas przenieśli się do własnych mieszkań, by uczestniczyć w zajęciach prowadzonych online. Edukacja zdalna odbiła się jednak znacząco na wiedzy uczniów, a wielomiesięczny lockdown nie wpłynął korzystnie na ich psychikę.

Zobacz wideo Kolejne luzowanie obostrzeń. Więcej osób w kościołach czy na wydarzeniach sportowych

Poszła do szkoły w przebraniu córki i nikt się nie zorientował. Następnego dnia została aresztowanaPoszła do szkoły w przebraniu córki i nikt się nie zorientował. Następnego dnia została aresztowana

Wiele osób wątpiło, że powrót do szkół będzie możliwy przed wakacjami. Na konferencji prasowej 28 kwietnia ogłoszono jednak, że dzieci i młodzież powrócą do placówek już w maju. Nastąpiło to stopniowo, bo w 4 maja na edukację stacjonarną przeszły dzieci z klas 1-3, od 17 maja pozostałe roczniki zaczęła obowiązywać edukacja w trybie hybrydowym, a 31 maja do szkół wrócili już wszyscy uczniowie. 

Przejście na edukację stacjonarną budziło obawy wielu osób. Podejrzewano, że nauczyciele mogą wykorzystać okazję do bezpośredniego kontaktu i przeprowadzić dużą liczbę sprawdzianów oraz kartkówek. Są jednak uczniowie, którym zależy na możliwości podciągnięcia stopni. Mowa tu między innymi o dzieciach i młodzieży, którym grozi ocena niedostateczna na koniec roku oraz o uczniach, którzy chcą otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem. Pozostało jednak niewiele czasu, aby zawalczyć o lepsze wyniki. Nauczyciele mieli czas do środy 2 czerwca na wystawienie przewidywanych ocen rocznych, a już we wtorek 15 czerwca nastąpi ostateczne wystawienie ocen końcowych.

Przypominamy, że aby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem, należy mieć średnią ocen wynoszącą minimum 4,75. Nie jest to jednak jedyny warunek. Na wyróżnienie to mogą liczyć tylko uczniowie, którzy mają przynajmniej bardzo dobre zachowanie.

Rodzic walczy z przymusową katechizacjąReligia w środku planu lekcji. Rodzic walczy z dyskryminacją w szkole. "Batalia na całą miejscowość"

Więcej o: