Do kiedy oceny końcowe 2021? Trwa walka o czerwony pasek, ale nie tylko wyniki w nauce się liczą

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Poprzedza wystawienie ocen końcowych. Uczniowie, którzy chcą poprawić stopnie, powinni się pospieszyć. Czasu jest niewiele.

Początek czerwca co roku jest dla uczniów ważnym okresem. Osoby, którym wahają się stopnie, przykładają się wówczas do nauki, licząc, że poprawią wyniki na świadectwie. Jest to ważne szczególnie dla tych, którym grozi ocena niedostateczna na koniec roku oraz dla uczniów chcących otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem. Zakończenie roku szkolnego zaplanowano na piątek 25 czerwca, ale poprzedza je jeden kluczowy termin.

Do kiedy oceny końcowe 2021?

Nie ulega wątpliwości, że rok szkolny 2020/2021 był nietypowy. Z powodu zagrożenia epidemicznego uczniowie i nauczyciele musieli przygotować się do zupełnie nowego trybu pracy. Z sal lekcyjnych przenieśli się przed ekrany monitorów, zastępując lekcje tradycyjne, zajęciami online. Miesiące edukacji zdalnej odbiły się na poziomie wiedzy uczniów. Niektórzy sądzili, że powrót do szkół przed wakacjami będzie niemożliwy, ale pod koniec kwietnia ogłoszono, iż w maju wszyscy uczniowie przejdą na naukę w trybie stacjonarnym.

Zobacz wideo Klaudia Halejcio pokazała niespodziankę, jaka czekała na nią w domu po powrocie ze szpitala

Młodzież obawiała się, że nauczyciele wykorzystają okazję do bezpośredniego kontaktu, by robić dużą ilość sprawdzianów, klasówek i dokładnie sprawdzać zeszyty uczniów. Przed powrotem do szkół pojawił się tak duży lęk, że napisano petycję do ministra edukacji i nauki o niewracanie do placówek. Przemysław Czarnek nie uległ prośbom uczniów, ale zaapelował do nauczycieli oraz dyrektorów, aby ich nie stresowali.

Dla niektórych osób możliwość zdobycia nowych ocen jest jednak kluczowa. Przypominamy, że nauczyciele mieli czas na wystawienie przewidywanych ocen do środy 2 czerwca. Natomiast wystawienie ostatecznych ocen końcowych nastąpi już we wtorek 15 czerwca. Oznacza to, że licząc od czwartku 10 czerwca, na poprawę stopni zostały im zaledwie 3 dni.

Aby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem, trzeba mieć średnią ocen końcowych 4,75. Doskonałe wyniki w nauce nie gwarantują jednak tego wyróżnienia. Równie ważne jest zachowania, które w tym wypadku powinno być przynajmniej bardzo dobre.

Więcej o:
Copyright © Agora SA