Kiedy się kończy rok szkolny? Uczniowie odliczają dni do wakacji, ale te będą w tym roku krótsze

Już czuć powiew wakacyjnego powietrza. Jest cieplej, obostrzenia w miejscach turystycznych zostały poluzowane. Nic dziwnego, że uczniowie czekają na wakacje i odliczają dni do letniego wypoczynku. Zostały tylko trzy tygodnie. Kiedy kończy się rok szkolny?

Kiedy się kończy rok szkolny? Uczniowie wrócili do szkół 31 maja

Przypomnijmy, dzieci młodsze, które uczyły się w trybie hybrydowym (klasy 1-3) wróciły do nauki stacjonarnej już po majówce. Ale dopiero od poniedziałku 17 maja na edukację hybrydową przeszła młodzież klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. A powrót do szkół w trybie stacjonarnym odbył się jeszcze później, bo dopiero od poniedziałku 31 maja. Uczniowie wrócili więc do szkół na niespełna miesiąc.

Kiedy jest koniec roku szkolnego? Już niedługo rozdanie świadectw

Wakacje rozpoczną się za trzy tygodnie. Potrwają one do 1 września, a więc uczniowie będą mieli 67 dni odpoczynku od nauki. Co ciekawe w 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a w 2019 roku dłużej, bo aż 74 dni. 

Uczniowie więc wyczekują 25 czerwca, czyli oficjalnego zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Termin ten określa podstawa prawna: § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z póź., zm).

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Kiedy się kończy rok szkolny? Kiedy wystawienie ocen?

Zanim rozpoczną się wakacje, uczniowie muszą jeszcze poprawić oceny. W każdej szkole dyrekcja ustala terminy wystawienia ocen, jednak w wielu placówkach obowiązują następujące terminy:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.
Więcej o: