Do kiedy trzeba wystawiać oceny końcowe 2021? Uczniowie ścigają się z czasem

Do kiedy trzeba wystawiać oceny końcowe 2021? W niektórych placówkach został na to tydzień. Uczniowie, którym zależy na poprawie swojej średniej, muszą się pospieszyć, bo są już na ostatniej prostej.

Do kiedy trzeba wystawiać oceny końcowe 2021?Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Nie wszyscy jeszcze to wiedzą, a to z powodu sporego zamieszania, jakie w tym roku szkolnym zrobiła w szkolnictwie epidemia koronawirusa. W dobiegającym końca roku szkolnym uczniowie w swoich placówkach spędzili niewiele czasu. Klasy 1-3 wróciły do nauki stacjonarnej 4 maja, 17 maja na naukę hybrydową przeszli uczniowie klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. Dopiero 31 maja do szkół wrócili wszyscy uczniowie. Spędza w szkołach zaledwie kilka tygodni, bo 25 czerwca rozpoczynają się wakacje. 

Do kiedy trzeba wystawiać oceny końcowe 2021?

Zakończenie roku szkolnego będzie miało miejsce 25 czerwca w piątek. To data dla wszystkich szkół i mimo wielkiego zamieszania spowodowanego epidemią koronawirusa zostanie dotrzymana Jeśli zaś chodzi o termin wystawienia ocen na koniec roku, dyrektorzy poszczególnych placówek ustalają w tym zakresie swoje zasady i określają terminy. W wielu placówkach terminy jednak się zbiegają, rady klasyfikacyjne mają miejsce w okolicach 17 czerwca, a pozostałe terminy przedstawiają się następująco:

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]
  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Uczniowie tych placówek mają więc niecały tydzień na ewentualną poprawę swoich ocen końcowych.

Do kiedy trzeba wystawiać oceny końcowe 2021 i co z zakończeniem roku?

To, jak w tym roku będzie wyglądała uroczystość wręczenia świadectw, zależy od dyrekcji poszczególnych placówek. 25 czerwca uczniowie odbiorą swoje świadectwa, a zadaniem dyrekcji będzie zorganizowanie wszystkiego tak, żeby zakończenie roku szkolnego odbyło się możliwie bezpiecznie dla uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników placówek. Ministerstwo Edukacji i Nauki opracowało ogólne wytyczne dotyczące organizacji tej uroczystości.

Więcej o: