Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Uroczyste wręczenie świadectw może zostać odwołane

Wakacje już za chwilę. A dodatkowo uczniów czeka laba - długi weekend połączony z Bożym Ciałem. Do końca roku szkolnego zostały zaledwie trzy tygodnie. Za 23 dni uczniowie rozpoczynają wakacje. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? I jak przebiegnie uroczystość?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Zostały ostatnie dni nauki

Dzieci wróciły do nauki stacjonarnej. To szczególnie ważne dla uczniów szkół podstawowych (klas 4-8) oraz szkół średnich. Ostatni raz byli oni w szkole… w październiku. Ale zostało zaledwie trzy tygodnie nauki. Więc nie oszukujmy się, czas w szkole spędzą raczej na zabawie i podtrzymywaniu relacji z kolegami. Zbliża się wielkimi krokami rozdanie świadectw i wakacje. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Zostało mało czasu na poprawę ocen

Zakończenie roku odbędzie się 25 czerwca. Powrót do szkół łączy się z terminem wystawiania ocen. Dyrekcja każdej ze szkół ustala swoje zasady i swoje terminy. Jednak w wielu placówkach trzymane są te same daty, nauczyciele mają czas na wystawienie ocen i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.
Zobacz wideo Kiedy uczniowie powinni wrócić do szkół?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Jak i gdzie uczniowie odbiorą świadectwa?

Oceny należało więc poprawiać jeszcze podczas edukacji zdalnej. Teraz jest już ostatni dzwonek na jakiekolwiek poprawki. Nauczyciele deklarowali też, że ostatnie tygodnie w szkole uczniowie spędzą raczej na przyjemnościach, a nie na kartkówkach czy sprawdzianach.

Jak będzie wyglądała uroczystość wręczenia świadectw? Zakończenie roku szkolnego jest zaplanowane na 25 czerwca. Ale forma uroczystości w wielu szkołach jest jeszcze wielką niewiadomą. Organizacja leży w gestii każdej placówki. Ministerstwo przygotowało ogólne wytyczne dotyczące organizacji akademii szkolnych.

Zakończenie rok szkolnego może się więc odbyć na świeżym powietrzu albo w ogóle zostać odwołane. Wszystko leży w gestii dyrekcji.

Więcej o: