Czy nauczyciele mogą sprawdzać zeszyty? "Jedni chcą nadrobić, co stracone. Inni są łaskawi"

Czy nauczyciele mogą sprawdzać zeszyty? Wielu uczniów zastanawia się, czy pedagodzy mają prawo to robić. W końcu przez wiele miesięcy nauka odbywała się w trybie online, a resort edukacji apelował do pedagogów, by nie stresowali dzieci zaraz po powrocie do szkół.

Czy nauczyciele mogą sprawdzać zeszyty?  Uczniowie i ich rodzice boją się tego, że pedagodzy będą odpytywać i robić kartkówki z materiału, który był omawiany w trakcie nauki zdalnej. Dodatkowy stres wynika z faktu, że zbliża się koniec roku szkolnego, więc uczniowie poprawiają oceny. Wielu stara się o świadectwo z czerwonym paskiem, a teraz jest ostatni moment, by uzyskać wymarzone wyniki. 

Czy nauczyciele mogą sprawdzać zeszyty?

Minister Czarnek jakiś czas temu odpowiedział na obawy uczniów w związku z powrotem do szkoły. "Zaapelowaliśmy do dyrektorów, by w pierwszej kolejności skupić się na odbudowie wspólnoty, więzi między uczniami i odbudowy zaufania między nauczycielami a uczniami. Proszę nie stresować uczniów" - zaapelował do pedagogów. Mimo wszystko to szkoły decydują o tym, w jaki sposób będą przeprowadzane lekcje. Stąd nadal są obawy uczniów i rodziców. 

To, jak są prowadzone zajęcia, zależy od nauczyciela. Jedni chcą nadrobić to, co stracone, a innymi są łaskawi. Mamy dużo pracy domowej, a najbardziej cisną nas z języków. Tak to dochodzą małe kartkóweczki

- napisał jeden z uczniów. "Fart jest taki, że mi nie sprawdzali zeszytów. Mojemu młodszemu bratu tak. Jest w piątej klasie. Dziś poszedł do szkoły. Rano mi mówił, że się boi i pytał mamy czy do końca roku może nie chodzić do szkoły. Generalnie najbardziej boją cię ci, co nie starali się podczas zdalnych lekcji, traktując je jak wakacje" - dodał. 

Wiele szkół nie zamierza jednak odpytywać uczniów czy sprawdzać zeszytów. Zobacz artykuł: Czy nauczyciel może sprawdzić zeszyt? "Każdy chętny będzie mógł zgłosić chęć poprawy stopni"

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy
Więcej o: