Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Ostatnia prosta przed wakacjami, zostało już tylko 3 tygodnie nauki

Wakacje już za chwilę. Zostało naprawdę niewiele nauki, a ta odbędzie się już w szkołach. Uczniowie więc spotkają się z przyjaciółmi, odnowią klasowe znajomości. Ale zostało też mało czasu na poprawę ocen. Kiedy kończy się rok szkolny 2021?

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Powrót do szkół trwa 

To był trudny rok dla edukacji. Większość nauki przebiegała zdalnie, niekiedy w trybie hybrydowym. Przypomnijmy, dzieci młodsze (klasy 1-3) wróciły do nauki stacjonarnej już po majówce, czyli 4 maja. A od poniedziałku 17 maja na edukację hybrydową przeszła młodzież klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. Dopiero od 31 maja, do szkół wrócą wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym. I zostanie niespełna miesiąc nauki. Trwa już teraz wystawianie ocen. A kiedy kończy się rok szkolny oficjalnie?

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Zostało mało czasu na poprawę ocen

Zakończenie roku odbędzie się 25 czerwca. Wtedy też przypada oficjalny koniec roku szkolnego, choć dzieci już po wystawieniu ocen mogą liczyć na pewną labę. Wystawianie ocen odbywa się w różnych placówkach w różnym terminie. Ale w większości szkół obowiązują te same daty - nauczyciele mają czas na wystawienie ocen ii poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.
Zobacz wideo Powrót do szkół. „Mam poczucie, że ostatnie miesiące zostały zmarnowane"

Kiedy kończy się rok szkolny 2021? Jak i gdzie uczniowie odbiorą świadectwa?

Wiemy, kiedy kończy się rok szkolny, ale nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądało rozdanie świadectw. Uroczyste zakończenie roku raczej się nie odbędzie. Dyrekcje w wielu szkołach nie podjęły jeszcze decyzji o formie uroczystości. A organizacja leży w gestii każdej placówki. Ministerstwo przygotowało ogólne wytyczne dotyczące organizacji akademii szkolnych.

Z pewnością wiele szkół zdecyduje się na akademie na świeżym powietrzu lub odwoła oficjalne gale i uczniowie odbiorą świadectwa w klasach lub indywidualnie w sekretariacie. Wszystko, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

Więcej o: