Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Dla uczniów najważniejsza data to i tak 2 sierpnia

Egzamin ósmoklasisty 2021 odbył się w terminie 25-27 maja. Pierwszy egzamin uczniowie napisali we wtorek, ostatni w czwartek. Teraz pozostaje czekać na wyniki. Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021?

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Harmonogram egzaminu ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty dobiegł końca. W czwartek 27 maja uczniowie zmierzyli się z ostatnim z trzech testów. Przypomnijmy,

  • 25 maja, we wtorek, uczniowie zdawali język polski,
  • 26 maja, w środę, ósmoklasiści podchodzili do matematyki,
  • 27 maja, w czwartek, odbył się egzamin z języka nowożytnego.

Trwały one odpowiednio – 120, 100 i 90 minut. Wszystkie rozpoczęły się o godzinie 9.00. Jeśli chodzi o egzamin z język, to jak czytamy na stronie gov.pl, najwięcej osób zadeklarowało przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego:

Największa grupa ósmoklasistów (96,66%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 2,92% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,42% ósmoklasistów.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Wyniki dopiero w lipcu

Egzamin ósmoklasisty będzie sprawdzany przez komisje egzaminacyjne. Wyniki zostaną przesłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Poznamy je 2 lipca.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.

- czytamy na stronie gov.pl

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021? Nabór do szkół ponadpodstawowych

Uczniów czeka następnie nabój do szkół ponadpodstawowych. Każdy uczeń we wniosku może uwzględnić maksymalnie sześć placówek. Warto znać kilka dat obowiązujących przy naborze do szkół ponadpodstawowych:

  • 22 lipca – zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych,
  • 30 lipca – termin, do którego należy złożyć oryginał świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu,
  • 2 sierpnia - zostaną ogłoszone zostaną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych,
  • 24 września – termin dodatkowy, najpóźniej wtedy należy dostarczyć oryginały świadectw i wyniku egzaminu ósmoklasisty.
Więcej o: