Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Ostatni dzwonek na poprawę ocen

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Uczniom pozostało naprawdę niewiele czasu na poprawę ocen, a w niektórych szkołach terminy poprawy ocen niedostatecznych już minął.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Powrót do szkół na ostatnie tygodnie

Klasy 1-3 do szkół wróciły już po majówce, czyli 4 maja. Starsze klasy szkół podstawowych wracają stopniowo, od 17 maja obowiązuje nauczanie hybrydowe, a od 31 maja wszyscy stawią się w szkołach. Uczniowie wrócą więc do szkół na niecały miesiąc. Zbliża się bowiem rozdanie świadectw i wakacje. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Zostało mało czasu na poprawę ocen

Zakończenie roku odbędzie się w terminie, tak jak to zaplanowano w kalendarzu szkolnym, a więc 25 czerwca. Powrót do szkół zbiega się z terminem wystawiania ocen. Nauczyciele mają czas na wystawienie ocen ii poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Dyrekcja każdej ze szkół ustala swoje zasady i swoje terminy. Jednak w wielu placówkach nauczyciele mają czas na wystawienie ocen i poinformowanie o nich właśnie w przytoczonych wyżej terminach.

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Jak i gdzie uczniowie odbiorą świadectwa?

Uroczystość rozdania świadectw, czyli zakończenie roku szkolnego 2021 odbędzie się 25 czerwca. Czyli planowo. Jednak nie wiadomo, jaki będzie miała przebieg.  Organizacja leży w gestii każdej placówki. Ministerstwo przygotowało ogólne wytyczne dotyczące organizacji akademii szkolnych

Dyrektorzy w wielu placówkach nie podjęli jeszcze decyzji. Wahają się, czy przeprowadzić uroczystość na świeżym powietrzu, z podziałem na klasy, czy może zupełnie zdalnie z możliwością odbioru świadectwa w sekretariacie. To trudna pod względem logistyki decyzja. Na pewno wszystko musi się odbyć zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.