Szkoła na Florydzie "zasłaniała" dekolty dziewcząt. Samozwańcza cenzura zdenerwowała rodziców

Jedna z nauczycielek liceum na Florydzie, która jest odpowiedzialna za szkolny dress code, postanowiła samodzielnie ocenzurować zdjęcia 80 uczennic. Dziewczęta według jej oceny miały zbyt duże dekolty.

Wokół zdjęć pamiątkowych na zakończenie roku szkolnego w liceum Bartram Trail High School na Florydzie powstało spore zamieszanie. Okazało się, że 80 uczennicom "przerobiono" graficznie dekolty w bluzkach i sukienkach, optycznie je "zmniejszając". Sprawa zaskakuje o tyle, że w pierwotnej wersji wcale nie były duże, uczennice pozowały do zdjęć w tych samych ubraniach, w których na co dzień chodzą na zajęcia. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Niepożądane dekolty

Na pierwszy rzut oka widać, że zdjęcia zostały przerobione w programie graficznym w nieumiejętny, niechlujny sposób. Miała tego dokonać jedna z nauczycielek, która jest odpowiedzialna za szkolny dress code. Kobieta skopiowała fragmenty ubrań uczennic i wstawiła je w miejsce, gdzie według niej dekolty były zbyt duże i dziewczęta odsłaniały zbyt wiele ciała. 

Rodzice uczennic z Bartram Trail High School byli nie mniej zdziwieni, niż same zainteresowane. Zwrócili uwagę na fakt, że ich córkom nigdy wcześniej nie zwracano uwagi na nieodpowiedni strój. W mediach pojawiła się związana z cenzurą zdjęć dyskusja dotycząca problemu body-shamingu.

Macierzyństwo i antykoncepcja w starożytnym Egipcie. Tampon z wyciągiem z akacji i usługi 'boskiego garncarza'W starożytnym Egipcie przed ciążą chroniły tampony z wyciągiem z akacji. W płodności pomagał zaś "boski garncarz"

Co na to dyrekcja?

Dyrekcja placówki wydała oświadczenie, w którym zapewniła o podjęciu stosownych kroków i zapewniła, że w przyszłości nie dojdzie do podobnych, nieuzasadnionych aktów cenzury.

Będziemy upewniać się, że nasze sposoby egzekwowania przepisów oraz sposób, w jaki traktujemy uczniów i z nimi pracujemy nie zawstydzą ich. W ten sposób stajemy się lepsi. Każdego roku pracujemy nad tym, żeby stawać się coraz lepszymi

- zapewnił Tim Forson dyrektor Bartram Trail High School.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: