Kiedy wystawienie ocen 2021? To ostatni dzwonek, aby przysiąść do nauki i poprawić stopnie

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Osoby, którym zależy na poprawie stopni powinny pilnować terminów wystawienia ocen. Istotne są dla nich trzy daty.

Uczniowie zawsze ze zniecierpliwieniem wyczekują terminu wakacji. Podobnie jest tym razem, gdy po miesiącach edukacji zdalnej, szczególnie przyda im się odpoczynek i kontakt z rówieśnikami, który stał się możliwy dzięki znaczącemu złagodzeniu obostrzeń. Poluzowanie restrykcji zapowiedziano na konferencji prasowej 28 kwietnia i okazało się, że dotyczy ono także szkolnictwa. Choć niektórzy wątpili, że powrót do szkół nastąpi przed zakończeniem roku szkolnego będzie możliwy, zapowiedziano, iż wszyscy uczniowie wrócą do placówek w maju. Nastąpi to zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Kiedy wystawienie ocen 2021?

W pierwszej kolejności, bo już od wtorku 4 maja na edukację w trybie stacjonarnym przeszły dzieci z klas 1-3, a od poniedziałku 17 maja uczniowie starszych roczników wrócili do placówek w trybie hybrydowym. Edukacja stacjonarna ma obowiązywać wszystkich uczniów od poniedziałku 31 maja.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek dostała prezent od Stanisława. Zaprojektował jej marynarkę w kwiaty

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Nie ulega wątpliwości, że maj i początek czerwca są okresem, kiedy uczniowie przysiadają do nauki, aby zwalczyć o wyższe stopnie na koniec roku. Dotyczy to w dużej mierze osób, którym grozi ocena niedostateczna oraz tym, którzy starają się o świadectwo z czerwonymi paskiem. Niektórzy obawiali się, że nagły powrót do placówek będzie związany z wnikliwym sprawdzaniem ich wiedzy przez nauczycieli, dlatego napisali petycję do ministra edukacji i nauki z prośbą o niewracanie do szkół w tym roku szkolnym. Przemysław Czarnek, chociaż nie uległ ich prośby, zaapelował do nauczycieli, aby nie stresowali uczniów przed powrotem do szkół, bo "nie ma czym się stresować".

Są jednak osoby, którym zależy na sprawdzeniu wiedzy w najbliższym czasie, a kluczowe w kwestii wystawienia ocen są dla nich następujące daty:

  • 24 maja 2021 - termin wystawienia przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • 2 czerwca 2021 - dzień wystawienia przewidywanych pozostałych ocen rocznych; 
  • 15 czerwca 2021 - ostateczna data wystawienia ocen rocznych.

Przypominamy, że zakończenie roku szkolnego zaplanowano na 25 czerwca. To oznacza, że licząc od czwartku 27 maja do wakacji pozostało zaledwie 28 dni.

Minister Przemysław CzarnekLekcje historii będą wyglądać inaczej. Według ministra Czarnka "historii lokalnej dzieci i młodzież nie znają"

Więcej o: