Kiedy zaczynają się wakacje? W planach letnich wyjazdów warto uwzględnić bon turystyczny

Kiedy zaczynają się wakacje? Mijający rok szkolny dał wszystkim w kość z powodu panującej epidemii koronawirusa. Na szczęście już za kilka tygodni uczniowie i nauczyciele będą mogli odpocząć szkoły i nauki.

Kiedy zaczynają się wakacje? Już za kilka tygodni uczniowie zamkną podręczniki i laptopy i będą mogli cieszyć się dwumiesięczną przerwą od szkoły. Mijający rok szkolny był dla wszystkich wyjątkowo uciążliwy z powodu panującej epidemii koronawirusa. Uczniowie i nauczyciele cieszą się więc bardziej niż zwykle. 

Kiedy zaczynają się wakacje? Najpierw powrót do szkoły

Zanim uczniowie udadzą się na zasłużony wypoczynek, czeka ich jeszcze kilka tygodni w szkole. Zgodnie z decyzją rządu, we wtorek 4 maja do szkół wrócili uczniowie z klas 1-3. W poniedziałek 17 maja na naukę w trybie hybrydowym przeszli uczniowie pozostałych klas szkół podstawowych i ci ze szkół średnich. Od poniedziałku 31 maja wszyscy mają już się uczyć w trybie stacjonarnym

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy zaczynają się wakacje? Zakończenie roku szkolnego

W tym roku szkolnym, mimo wielu zmian, jakie nastąpiły w szkolnictwie z powodu panującej epidemii koronawirusa, wakacje rozpoczną się zgodnie z planem i kalendarzem ustalanym na początku roku szkolnego. Zakończenie roku szkolnego nastąpi 25 czerwca, wtedy też uczniowie otrzymają swoje świadectwa. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać uroczystość, jej organizacja leży w gestii placówki.

Kiedy zaczynają się wakacje? Pora na wykorzystanie bonu turystycznego

Nadchodzące wakacje wiążą się dla rodziców z dodatkowymi wydatkami, warto więc pamiętać o możliwości wykorzystania bonu turystycznego. Bon turystyczny funkcjonuje od 2020 roku, ale w 2021 nastąpiła ważna zmiana. Od tego roku bonem zapłacimy nawet za jednodniowe atrakcje. Nie musimy już koniecznie rezerwować nocleg. Można nim płacić nawet za pobyt rodzinny na basenie czy w parku rozrywki. Aby skorzystać z bonu turystycznego, wystarczy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Potem pozostaje już tylko aktywacja bonu. Jest on dostępny na profilu PUE ZUS osoby uprawnionej.

Więcej o: