Wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021. J. polski zaskoczył uczniów. Gdzie i o której pojawi się arkusz z matematyki?

Trwa sesja egzaminacyjna ósmoklasistów. Wczoraj (25 maja) pisali egzamin z języka polskiego, a dziś (26 maja) zmierzą się z matematyką. Gdzie będzie można znaleźć arkusz egzaminacyjny i odpowiedzi?

25 maja ósmoklasiści pisali egzamin z języka polskiego. Byli nieco zaskoczeni tym, co pojawiło się na teście. (Zobacz: Tematy z języka polskiego egzamin ósmoklasisty. Lektura zaskoczyła uczniów. Nie spodziewali się tego utworu). Do wyboru były dwa tematy wypracowania. W rozprawce uczniowie musieli rozważyć, czy w trudnych sytuacjach można poznać samego siebie. Drugi temat dotyczył opowiadania o bohaterze wybranej lektury, który znalazł się w naszych czasach. Należało napisać o wspólnej przygodzie, w której wybrany bohater otrzymuje tytuł przyjaciela mądrości. Jak poradzą sobie uczniowie z matematyką?

Wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021. Gdzie sprawdzić odpowiedzi? 

Egzamin z matematyki rozpocznie się o 9:00 i potrwa 100 minut. Do udziału w egzaminie w 2021 roku zgłoszonych zostało ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 081 000 arkuszy. 

Wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021 zostaną ogłoszone będą ogłoszone 2 lipca br. Wtedy uczniowie uzyskają informację o swoich wynikach, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu otrzymają 9 lipca br. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Egzamin ósmoklasisty jest warunkiem koniecznym do ukończenia szkoły podstawowej. Jego wynik wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. W przypadku, gdy uczeń z uzasadnionych przyczyn (zdrowotnych, zdarzenia losowego) nie może przystąpić do egzaminu w pierwszym terminie, to napisze go w drugim terminie - 16-18 czerwca br. Uczniowie będą mogli sprawdzić wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021. 

Arkusze egzaminu z matematyki zostaną zamieszczone na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych około godz. 13:00. W sieci zostaną opublikowane także odpowiedzi do egzaminów. 

Zobacz wideo Cleo wspomina czas studiów. "Nie stać mnie było na bilet. Dosłownie"
Więcej o: