Tematy z języka polskiego egzamin ósmoklasisty. Lektura zaskoczyła uczniów. Nie spodziewali się tego utworu

Tematy z języka polskiego egzamin ósmoklasisty - czy były trudne? Uczniowie spodziewali się m.in. "Balladyny" i "Kamieni na Szaniec". Tymczasem, jak piszą na Twitterze: Na pierwszej stronie pojawiła się inna lektura.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego rozpoczął się o godzinie 9.00 i został przeprowadzony w ścisłym reżimie sanitarnym. Jakie wytyczne przygotowało MEN i GiS na egzamin ósmoklasisty? Znalazły się m.in. informacje dotyczące środków ochrony osobistej, środków bezpieczeństwa związanych z organizacją przestrzeni, budynków i pomieszczeń czy dodatkowe procedury bezpieczeństwa. 

"Pan Tadeusz" na egzaminie ósmoklasisty 2021

W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze reakcje ósmoklasistów po egzaminie. Przyznali, że nie spodziewali się "Pana Tadeusza" na pierwszych stronach arkusza. A właśnie ta lektura pojawiła się na egzaminie. 

Jak piszą internauci, większość uczniów była pewna, że skoro "Pan Tadeusz" był na próbnym egzaminie CKE, to na właściwym nie będzie tej książki. 

Tematy z języka polskiego egzamin ósmoklasisty - "Pan Tadeusz" jedną z lektury 

Ósmoklasiści udostępnili memy, które przedstawiają ich zdziwienie w związku z tym, że na egzaminie pojawił się utwór Adama Mickiewicza. 

Poemat Adama Mickiewicza powstał na Litwie w latach 1832-1834. Utwór ten został napisany 13-zgłoskowym aleksandrynem polskim i składa się z 12 ksiąg, objaśnień poety oraz epilogu. Co warto wiedzieć o tej lekturze przed egzaminami? Zobacz więcej na temat tej lektury w artykule: "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza - streszczenie. Wszystko, co musisz powtórzyć przed maturą

Zobacz wideo Cleo wspomina czas studiów. "Nie stać mnie było na bilet. Dosłownie"
Więcej o: