Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Uczniowie mają niewiele czasu na poprawę ocen

Wakacje już za chwilę. Do końca roku szkolnego zostały zaledwie cztery tygodnie. Za 30 dni uczniowie powinni rozpocząć letni wypoczynek. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? I jak przebiegnie uroczystość w reżimie sanitarnym?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Dzieci wracają do szkół

Uczniowie wszystkich klas wrócą do szkolnych ławek 31 maja, czyli w najbliższy poniedziałek. Od 4 maja uczą się w szkole klasy 1-3, a od 17 maja rząd pozwolił na naukę hybrydową klas 4-8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Oznacza to, że uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej na niespełna miesiąc. Zostało zaledwie cztery tygodnie nauki.   Zbliża się wielkimi krokami rozdanie świadectw i wakacje. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Zostało mało czasu na poprawę ocen

Zakończenie roku odbędzie się 25 czerwca. Ta data nie została zmieniona, jest zgodna z planami poczynionymi w kalendarzu szkolnym na początku bieżącego roku szkolnego. Powrót do szkół łączy się więc z terminem wystawiania ocen. Dyrekcja każdej ze szkół ustala swoje zasady i swoje terminy. W wielu placówkach nauczyciele mają czas na wystawienie ocen i poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Jeden termin – w wielu placówkach, ale nie wszystkich – już minął.

Zobacz wideo Czy zagraniczne wakacje będą w tym roku możliwe?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Jak i gdzie uczniowie odbiorą świadectwa?

 Jak będzie wyglądała uroczystość wręczenia świadectw? Zakończenie roku szkolnego jest zaplanowane na 25 czerwca. Nie wiadomo jednak jeszcze, jak będzie wyglądać uroczystość zakończenia roku szkolnego. Organizacja leży w gestii każdej placówki. Ministerstwo przygotowało ogólne wytyczne dotyczące organizacji akademii szkolnych

Dyrektorzy w wielu placówkach nie podjęli jeszcze decyzji, czy przeprowadzić uroczystość na świeżym powietrzu, z podziałem na klasy czy może zupełnie zdalnie z możliwością odbioru świadectwa w sekretariacie.

Więcej o: