Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Wiele szkół nie podjęło jeszcze decyzji w sprawie zakończenia roku

Do końca roku szkolnego pozostały cztery tygodnie, a dokładnie 30 dni. Każdy zastanawia się, kiedy zaczynają się wakacje 2021? Czy data zakończenia roku się nie zmieni? Ile dni zostało do ostatniego dzwonka w szkole?

Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Jest odpowiedź z ministerstwa

Kilka miesięcy temu pojawiały się głosy o wydłużeniu roku szkolnego, o spędzeniu wakacyjnych sobót w szkole. Miało to być rozwiązanie, które pomoże w nadrabianiu zaległości spowodowanych pandemią i długą nauką zdalną.

Redakcja edziecko.pl zapytała, kiedy zaczynają się wakacje 2021 bezpośrednio u źródła. W rozmowie z Ministerstwem Edukacji Narodowej wypłynęła także kwestia wydłużenia roku szkolnego w celu nadrobienia braków programowych.

Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian

- wyjaśniła Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy są wakacje 2021? MEN: Jedno jest pewne, czas wakacji jest okresem odpoczynku

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Kiedy wakacje 2021? Co z zakończeniem roku szkolnego?

Wakacje rozpoczną się zgodnie z planem i kalendarzem szkolnym ustalanym na początku roku szkolnego. Wręczenie świadectw nastąpi 25 czerwca. Ale nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać uroczystość zakończenia roku szkolnego. Organizacja leży w gestii każdej placówki. Dyrektorzy wielu szkół zastanawiają się więc jeszcze, czy przeprowadzić uroczystość na świeżym powietrzu, z podziałem na klasy czy może zupełnie zdalnie z możliwością odbioru świadectwa w sekretariacie.

Kiedy wakacje 2021? Wakacje krótsze niż zwykle

Do początku wakacji zostało tylko cztery tygodnie. Warto też wiedzieć, że tegoroczna laba będzie krótsza niż zwykle. Wakacje potrwają do 1 września, ale w 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Powodem  krótszych wakacji jest rozłożenie dni w czerwcu i wrześniu w kalendarzu.

Więcej o: