Koronawirus: szkoły będą szczepić dzieci. "Będziemy musieli przygotować się od strony organizacyjnej"

Koronawirus: szkoły prawdopodobnie będą mogły szczepić dzieci przeciw COVID-19 od początku kolejnego roku szkolnego. Szczepienia oczywiście będą dobrowolne, jednak uczniowie chętni do szczepienia będą musieli mieć zgodę rodziców.

Koronawirus - szkoły znów wypełniają się uczniami. Zgodnie z decyzją rządu, uczniowie wracają do szkół. Najmłodsze roczniki, klasy 1-3 przeszły na nauczanie stacjonarne już po weekendzie majowym, we wtorek 4 maja. Od 17 maja w trybie hybrydowym uczą się pozostałe klasy szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 31 maja stacjonarnie będą uczyć się już wszyscy. Niektórzy mieli wątpliwości co do zasadności powrotu do nauki stacjonarnej na kilka tygodni przed wakacjami, powstała nawet petycja o niewracaniu do szkół, skierowana do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, ale szef resortu edukacji nie zmienił decyzji. 

Egzamin ósmoklasisty 2021 - kiedy się odbędzie? [HARMONOGRAM]Wytyczne egzamin ósmoklasisty 2021. To aż sześć sekcji, a w nich m.in: uczniowie telefony zostawiają w domu

Spokojnie dokończymy rok szkolny w trybie stacjonarnym, odbudowując wspólnotę, między uczniami oraz między uczniami i nauczycielami

- zapewnił Czarnek. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Koronawirus: szkoły mają szczepić uczniów

Jak podaje RMF FM, na początku przyszłego roku szkolnego, w szkołach ma ruszyć program szczepień uczniów. Dzieci i młodzież będą mogły być szczepione w swoich szkołach za wcześniejszą zgodą rodziców (będą składać stosowne deklaracje). Szczepienie dzieci w szkołach nie jest jednak prostym zadaniem. Uruchomienie programu szczepień w placówkach wymaga pozytywnej decyzji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej dopuszczenia preparatu Pfizer/BioNTech do szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat. 

Będziemy musieli przygotować się od strony organizacyjnej, jeśli będzie taka decyzja, która będzie na pewno poprzedzona dyskusją na forum Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim

- powiedział pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk. Według niego decyzja zapadnie w ciągu najbliższych kilku tygodni. 

Minister edukacji w rządzie PiS Przemysław Czarnek podczas konferencji w resorcie. Warszawa, 18 maja 2021Kolejne zmiany w szkołach. "patriotyzm i poszanowanie swojego kraju"

Koronawirus: szkoły użyją preparatu Pfizer/BioNTech

Aktualnie szczepienia przeciw COVID-19 można wykonywać u młodzieży powyżej szesnastego roku życia i to jedynie preparatem Pfizer/BioNTech. Jeśli Europejska Agencja Leków da zielone światło, uczniowie będą szczepieni w szkolnych gabinetach lekarskich. Cała procedura wymaga jednak przygotowań, do września 2021 jest jeszcze sporo czasu.  

Więcej o: