Kiedy jest wystawianie ocen 2021? Jeden termin w wielu szkołach już minął

Od 4 maja uczniowie klas 1-3 uczą się stacjonarnie, na naukę hybrydową przeszli już uczniowie klas 4-9 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. 31 maja do szkół już w trybie stacjonarnym wrócą wszyscy. Data ta zbiega się z datą wystawienia ocen. Kiedy jest wystawienie ocen 2021?

Kiedy jest wystawienie ocen 2021? Uczniowie wrócą do szkół 31 maja

Przypomnijmy, dzieci młodsze, które uczyły się w trybie hybrydowym (klasy 1-3) wróciły do nauki stacjonarnej już po majówce. Od poniedziałku 17 maja na edukację hybrydową przeszła młodzież klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. A od poniedziałku 31 maja do szkół wrócą wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Do kiedy są zamknięte szkoły? Po majówce tryb stacjonarny dla niektórych klas. "Do 29 maja wszyscy wrócą do szkoły"

Do kiedy jest wystawienie ocen 2021? Jeden termin już minął

Powrót do szkoły cieszy wielu uczniów. W końcu spotkają się z przyjaciółmi, wyjdą z domu, będą mieć normalne dzieciństwo. Ale uczniów czeka też wiele obowiązków. To czas poprawiania ocen. Do kiedy jest wystawianie ocen w 2021 roku? Dyrekcja każdej ze szkół ustala swoje zasady i swoje terminy. W wielu placówkach jednak daty są następujące:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Jeden termin już minął. Nauczyciele musieli już poinformować o ewentualnych ocenach niedostatecznych. Tę informację muszą przekazać wcześniej rodzicom i radze pedagogicznej. Ostateczna rada kwalifikacyjna odbywa się zazwyczaj (w zależności od placówki) około 17 czerwca. Zakończenie roku jak zazwyczaj odbędzie się 25 czerwca.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Wakacje w tym roku są krótsze niż na przykład dwa lata temu. W 2021 roku wakacje będą trwały 67 dni. W 2020 roku wakacje trwały jeden dzień krócej, a dwa lata temu dłużej – aż 74 dni. Dlaczego? Powodem  krótszych wakacji jest rozłożenie dni w czerwcu i wrześniu w kalendarzu.

Więcej o: