Kiedy zaczynają się wakacje? Lada moment po "powrocie do rzeczywistości"

Kiedy zaczynają się wakacje? Do wakacji zostało zaledwie cztery tygodnie. W tym czasie do szkół, do nauki stacjonarnej wrócą uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i uczniowie szkół średnich.

Kiedy zaczynają się wakacje? Powrót do szkół trwa 

Od 31 maja do szkół wrócą wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym. Ta data zbiega się wystawianiem ocen. Przypomnijmy, zakończenie roku odbędzie się 25 czerwca. A to oznacza, że nauczyciele mają czas na wystawienie ocen ii poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Wakacje rozpoczynają się więc 25 czerwca. Zostało zaledwie cztery tygodnie, czyli 34 dni nauki.

Zobacz wideo Powrót do nauki stacjonarnej? Minister edukacji: "Śmierć jest gorsza niż negatywne skutki nauki zdalnej"

Kiedy zaczynają się wakacje? Uczniowie wolą wrócić dopiero we wrześniu

Choć do końca roku zostało naprawdę niewiele czasu i uczniowie powinni zastanawiać się tylko nad tym, kiedy zaczynają się wakacje, mają inne problemy. Nie chcą wracać do szkół. Zbierali podpisy petycję do ministra Czarnka.

Powrót do nauki w szkole na ostatnie niecałe dwa miesiące jest niepotrzebny i tylko zdezorientuje uczniów klas 7 oraz 8, którzy w tym czasie prowadzą intensywną naukę do egzaminu ósmoklasisty. Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy, by nasz głos, głos wszystkich uczniów, został i tym razem usłyszany

- pisali w petycji o niewracaniu do szkoły uczniowie.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Powrót do szkół od września 2021 - petycję podpisało ponad 400 tys. osób. Nie chcą wracać do nauki stacjonarnej

Powrót do szkół stał się faktem. Dzieci nie łudzą się już, że odwleką moment powrotu do szkoły. Rodzice także się martwią o powrót dzieci do szkół, ale zwracają uwagę na inny problem:

Moje dzieci pracują na oceny same, czy to na zdalnym nauczaniu, czy też stacjonarnie. A sprawdzianów się nie boją. Nauka to ich obowiązek, zdają sobie z tego sprawę. 
Myślę, że dzieci boją się konfrontacji z rzeczywistością, a nie zaległości. A to już zupełnie inny problem

- dyskutowali rodzice na forum edziecko.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.