Od jakiej średniej jest czerwony pasek? To nie jest jedyny warunek, aby dostać świadectwo z wyróżnieniem

Jaką trzeba mieć średnią, żeby mieć czerwony pasek? O tym decyduje ministerstwo edukacji. Uczeń musi jednak spełnić jeszcze jeden warunek, żeby pochwalić się świadectwem z wyróżnieniem. Chodzi o jego zachowanie.

Czerwony pasek - średnia ocen końcowych decyduje o tym, czy uczeń na uroczystym zakończeniu roku szkolnego odbierze świadectwo z wyróżnieniem. A to już niedługo. W tym roku szkolnym zakończenie roku szkolnego wypada w piątek 25 czerwca. Był to wyjątkowo trudny rok dla uczniów, oczywiście z powodu trwającej epidemii koronawirusa i konieczności przejścia na naukę zdalną. Dopiero niedawno uczniowie klas 1-3 wrócili do szkół, klasy 4-8 17 maja rozpoczęli zaś naukę w trybie hybrydowym.

Do tego czasu został jeszcze miesiąc. Uczniowie, którym niewiele brakuje do otrzymania świadectwa z wyróżnieniem mają więc jeszcze trochę czasu. Ich nauczyciele mają określone terminy, w których muszą wystawić oceny. Do 24 maja 2021 - wystawiają przewidywane oceny niedostateczne, do 2 czerwca 2021 - przewidywane pozostałe oceny roczne, a do 15 czerwca 2021 - oceny roczne.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Od jakiej średniej jest pasek? Dla niektórych liczą się już tylko wakacje

Zakończenie roku szkolnego wypada w piątek 25 czerwca. Wakacje potrwają do 1 września, czyli będzie to 67 dni. Na nieco dłuższe wakacje 2021 mogą liczyć uczniowie szkół średnich. W piątek 30 kwietnia mieli zakończenie roku szkolnego, jednak są w trakcie egzaminów maturalnych. Odbywają się w terminie głównym od 4 do 20 maja (termin dodatkowy: 1-16 czerwca). Sesja poprawkowa odbędzie się 24 sierpnia. 

Od jakiej średniej jest czerwony pasek?

Jaką trzeba mieć średnią, żeby mieć pasek? Żeby mieć na świadectwie czerwony pasek trzeba spełnić dwa kryteria. Przede wszystkim średnia ocen końcowych musi wynosić 4.75 lub więcej To jednak nie jest jedyne wymaganie. To, czy uczeń otrzyma świadectwo z wyróżnieniem, zależy także od tego, jak w danym roku szkolnym się zachowywał. Jego ocena z zachowania musi być dobra lub bardzo dobra. Te warunki są określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA