Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Zostało tylko pięć tygodni, ale uczniowie nie chcą wracać do szkół

Do wakacji zostało już naprawdę niewiele czasu. Powrót do szkół trwa. Uczniowie ostatnie tygodnie roku szkolnego spędzą w szkolnych murach. Zostało im niewiele czasu na poprawę ocen i nie chcą wracać do szkół. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Powrót do szkół trwa  

Dzieci młodsze (klasy 1-3) wróciły do nauki stacjonarnej już po majówce, czyli 4 maja. Od poniedziałku 17 maja na edukację hybrydową przeszła młodzież klas 4-8 i uczniowie szkół średnich. Natomiast od kolejnego poniedziałku, czyli od 31 maja, do szkół wrócą wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym.

Uczniowie wracają do szkół na miesiąc. Zbliża się bowiem rozdanie świadectw i wakacje. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Zostało mało czasu na poprawę ocen

Zakończenie roku odbędzie się 25 czerwca. Ta data nie została zmieniona. Powrót do szkół łączy się więc z terminem wystawiania ocen. Nauczyciele mają czas na wystawienie ocen ii poinformowanie o nich:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2021? Uczniowie nie chcą wracać

Choć do końca roku zostało pięć tygodni, a dokładniej 35 dni, uczniowie nie chcą wracać do szkół. Wystosowali nawet petycję do ministra Czarnka.

Powrót do nauki w szkole na ostatnie niecałe dwa miesiące jest niepotrzebny i tylko zdezorientuje uczniów klas 7 oraz 8, którzy w tym czasie prowadzą intensywną naukę do egzaminu ósmoklasisty. Sprzeciwiamy się powrotowi w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej i chcielibyśmy, by nasz głos, głos wszystkich uczniów, został i tym razem usłyszany

- pisali w petycji o niewracaniu do szkoły uczniowie.

Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Powrót do szkół od września 2021 - petycję podpisało ponad 400 tys. osób. Nie chcą wracać do nauki stacjonarnej

Redakcja edziecko.pl na Facebooku zapytała także rodziców, jakie mają zdanie na temat powrotu do nauki stacjonarnej w maju. Zdania są podzielone.

Teraz dzieci zwyczajnie się boją. Nie oszukujemy się, nauka zdalna jest raczej mało efektywna. Dzieci boją się natłoku kartkówek i sprawdzianów. U syna w szkole kartkówka jest już naniesiona na 17.05, choć dyrektor zapewniał, że tak nie będzie. Więc jak mają się nie bać? Według mnie to zupełnie bezsensowne. Od września dzieci wróciłyby do szkoły bez stresu.
Uważam, że dzieci natychmiast powinny wrócić do szkół. Ale nie na naukę (chyba że w terenie, np. luźne lekcje przyrody), ale na SOCJALIZACJĘ. Gry, zabawy, ruch, odbudowywanie przyjaźni i relacji między szkolnych

- wymieniali argumenty rodzice.

Więcej o: